„Šis incidentas pasienyje yra platesnio Rusijos provokacinio elgesio ir hibridinių veiksmų modelio, įskaitant jos jūrų ir sausumos sienas Baltijos jūros regione, dalis. Tokie veiksmai yra nepriimtini“, – pareiškime teigė ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.
Estijos pasieniečiai ketvirtadienį pranešė, kad jų kolegos iš Rusijos naktį Narvos upėje, skiriančioje abi šalis, pradėjo šalinti valstybės sieną upėje žyminčius plūdurus.
Premjerė Kaja Kallas tai pavadino pasienio incidentu.
Estija nurodė, kad tik nuo 2022-ųjų vasario, kai prasidėjo plataus masto karas Ukrainoje, Maskva užginčijo plūdurų, kurie naudojami tam, kad laivai netyčia nenuklystų į svetimus vandenis, įrengimą.
Pagal Rusijos gynybos ministerijos parengtą dokumentą, apie kurį pranešė leidinys „The Moscow Times“, Kremlius ketina dalį Baltijos jūros ploto į rytus nuo Suomijos įlankos, taip pat prie Baltijsko ir Zelenogradsko miestų Kaliningrado srityje paskelbti savo vidaus jūros vandenimis.
Anot jo, pasienyje su Lietuva esą būtų peržiūrėta Kuršių nerijos zona, Tarano kyšulio, kyšulio į pietus nuo Tarano kyšulio, taip pat Baltijos nerijos rajonai.
Pasirodžius šiai informacijai, Baltijos šalių ir suomių lyderiai trečiadienį nurodė bendradarbiaujantys ir renkantys informaciją. Jie taip pat ragino be reikalo nepasiduoti sumaiščiai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!