Toks raginimas pasirodė kitą dieną po to, kai ši problema buvo paminėta žiniasklaidos teisių grupės „Žurnalistai be sienų“ (RSF) ataskaitoje.
„Europos Sąjunga pritaikė sankcijas Rusijos valstybinei žiniasklaidai, įskaitant RT, kurios transliacijos ES ir iš ES yra sustabdytos“, – AFP sakė ES išorės reikalų atstovas Peteris Stano (Pėteris Stanas)
„Ši žiniasklaida, įskaitant RT visomis formomis, tapo Kremliaus karo prieš Ukrainą priemone ir informacijos sklaidos bei manipuliavimo kanalu“, – teigė jis.
P. Stano komentarai pasirodė kitą dieną po to, kai RSF Europos ir Balkanų padalinio vadovas Pavolas Szalai (Pavolas Šalajus) AFP pareiškė, kad Serbija platina Kremliaus propagandą ignoruodama ES sankcijas Rusijos žiniasklaidai.
P. Szalai teigimu, Belgradas leidžia, kad Serbija, kandidatė į ES nares, būtų naudojama kaip „Kremliaus propagandos stiprintuvas Balkanuose“.
Kaip sakoma anksčiau šį mėnesį RFS paskelbtoje ataskaitoje, Rusijos valstybės finansuojamas naujienų kanalas RT (buvęs „Russia Today“) naudojasi savo biuru Belgrade tam, kad adaptuotų Kremliaus naratyvus prieš platindamas juos Pietryčių Europoje.
„Serbija, kaip kandidatė į ES nares, taip pat turi imtis skubių priemonių kovai su manipuliavimu užsienio informacija ir kišimusi“, – pažymėjo P. Stano.
„Serbijos neprisijungimas prie ES bendros užsienio ir saugumo politikos šiuo atžvilgiu yra rimta problema, turinti įtakos stojimo deryboms“, – sakė jis.
Serbija nuo 2012-ųjų yra kandidatė į ES nares, bet labai priklauso nuo rusiškų gamtinių dujų, o jos istoriniai bei politiniai ryšiai su Rusija išlieka stiprūs.
Nors Belgradas Jungtinėse Tautose pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą, jis neprisidėjo prie Vakarų sankcijų Maskvai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!