• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ginčas su Graikija dėl Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos pavadinimo turi būti išspręstas iki šios šalies įstojimo į tarptautines organizacijas. Tai sakoma trečiadienį Europos Parlamento (EP) patvirtintoje ataskaitoje (601 balsas už, 52 prieš, 30 susilaikė).

REKLAMA
REKLAMA

Nors jau 2005 m. šiai šaliai buvo suteiktas ES narystės kandidatės statusas, stojimo derybos su ja iki šiol nepradėtos. EP tikisi, kad išsprendus ginčą dėl šalies pavadinimo tokias derybas bus galima pradėti dar šiemet.

REKLAMA

Parlamentas sveikina BJR Makedonijos pažangą telkiant įvairių politinių jėgų paramą šalies narystei ES, taip pat įtvirtinant jos daugiatautiškumą. EP nariai palankiai vertina susitarimą dėl didesnės tautinių mažumų atstovų dalies viešojo administravimo institucijose, taip pat naują įstatymą dėl religinių bendruomenių teisinio statuso.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu deputatai atkreipia dėmesį į besitęsiančią romų diskriminaciją, ypač švietimo, socialinės bei sveikatos apsaugos, aprūpinimo būstu ir užimtumo srityse.

EP džiaugiasi akivaizdžia pažanga, pasiekta 2007 m. kovojant su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu. Savo ruožtu europarlamentarai ragina šalies vyriausybę veiksmingiau spręsti nedarbo problemą, taip pat aktyviau skatinti lygias lyčių galimybes bei stiprinti moterų apsaugą nuo visų rūšių prievartos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentas pritaria konstruktyviai BJR Makedonijos pozicijai dėl Kosovo statuso, tačiau reiškia susirūpinimą dėl vilkinamo sienos su Kosovu demarkavimo. Savo ruožtu europarlamentarai remia šalies vyriausybės pastangas įsteigti bendrus švietimo ir istorijos reikalų komitetus su kaimyninėmis ES šalimis, kad būtų galima apsvarstyti galimus istorijos aiškinimo prieštaravimus ir klaidingą jos interpretavimą. Deputatai mano, kad ginčą su Graikija dėl šalies pavadinimo reikėtų išspręsti nedelsiant, kad derybas dėl jos stojimo į ES būtų galima pradėti dar šiemet.

EP taip pat „apgailestauja dėl to, kad Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis pasirašė ir ratifikavo dvišalį susitarimą dėl imuniteto, pagal kurį užtikrinama, kad tos šalies piliečiams nebus taikoma Tarptautinio Baudžiamojo Teismo Hagoje jurisdikcija“. Deputatai pažymi, kad „šis susitarimas prieštarauja ES standartams ir politikai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų