• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturi eiliniai rusai su BBC pasidalino savo nuomonėmis apie konfliktą Gruzijoje ir tarptautinę reakciją į jį. Vakarų žiniasklaida ir patys Vakarai kaltinami šališkumu, dvigubų standartų taikymu ir antirusiškumu.

Keturi eiliniai rusai su BBC pasidalino savo nuomonėmis apie konfliktą Gruzijoje ir tarptautinę reakciją į jį. Vakarų žiniasklaida ir patys Vakarai kaltinami šališkumu, dvigubų standartų taikymu ir antirusiškumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Andėjus Kroupnikas, 28, banko analitikas, Maskva

„Šiame konflikte teisiųjų nėra. Teisus nėra nei Saakašvilis, nei Putinas, nei Pietų Osetijos separatistai, nei Vakarų politikai.

REKLAMA

Aš tikiu, kad gruzinų veiksmai buvo reakcija į Pietų Osetijos separatistų provokacijas, o situacija suteikė progą Rusijos kariuomenei pasireikšti Gruzijoje.

Vis dėlto civilių žmonių žūtis sukėlusio Saakašvilio įsakymo pulti Pietų Osetiją pateisinti negalima. Iš to, ką skaičiau, susidariau nuomonę, kad jis toks pat blogas, kaip ir Putinas.

REKLAMA
REKLAMA

Ši situacija yra analogiška Kosovui, kur separatistai išprovokavo Miloševičiaus ir Serbijos veiksmus. Miloševičius buvo vadinamas nusikaltėliu, tačiau Saakašvilis Vakaruose laikomas auka.

Abiejų pusių spauda buvo šališka. Aš to tikėjausi iš didžiausių Rusijos žiniasklaidos priemonių, bet ne iš Vakarų žiniasklaidos. Vieninteliai šaltiniai, kuriais galiu pasitikėti - nepriklausomi rusiški naujienų portalai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakarų žiniasklaidoje trūko istorinio konteksto ir buvo per daug persismelkiančio jausmo, kad kalta yra Rusija.

Tarptautinės bendruomenės reakcija Putinui yra naudinga. Jis nori, kad Rusijos bijotų ir ją gerbtų. Pasmerkimas iš Vakarų eilinius rusus ragina dar labiau susitelkti aplink valdžią.“

REKLAMA

Nadiežda Ermakova, 24, mokytoja, Jekaterinburgas

„Kai prasidėjo kovos, aš buvau Ispanijoje. Ten mano matyti reportažai situaciją nušvietė nevisapusiškai.

Keletą metų mes Rusijoje stebėjome, kaip Gruzija perka ginklus ir siunčia vis daugiau karių į pasienį su Pietų Osetija.

O kai Rusija apgynė žmones Pietų Osetijoje, JAV vyriausybė Rusiją pradėjo vaizduoti kaip didelę, blogą, antidemokratišką valstybę, kuri nori nuskriausti savo kaimynus.

REKLAMA

Bet mes nenorime skriausti savo kaimynų. Rusai nėra nusistatę prieš gruzinus. Negi Rusija negali apginti savo žmonių? Aš esu rusė ir noriu, kad mano šalis reikalui esant mane saugotų.

Aš nežinau, kaip viskas baigsis. Man nerūpi, ar Gruzija taps NATO nare. Vienintelis dalykas, kuris man rūpi - daugiau nematyti kenčiančių žmonių. Aš noriu taikos.“



Tatjana Sokolova, 24, studentė, Maskva

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rusija į šį konfliktą nesikišti negalėjo. Osetinai nepadarė nieko tokio, dėl ko būtų galima pateisinti Gruzijos ataką ir civilių žūtis.

Osetinai ir gruzinai tiek laiko gyveno kartu ir niekada vieni kitiems nejautė neapykantos.

Mano močiutė yra gruzinė ir ji turi daug osetinų draugų Cchinvalyje. Nuo pat pražūtingos kampanijos pradžios ji nuolat verkė ir bandė susisiekti su savo draugais. Ji netiki, kad gruzinai galėtų be rimtos priežasties ar provokacijos pulti osetinus.

REKLAMA

Tarptautinė reakcija buvo nesąžininga ir antirusiška. Galbūt to ir reikėjo tikėtis, nes Gruzija yra Vakarų sąjungininkė.

Dauguma rusų remia savo valdžios veiksmus ir osetinus. Tačiau Rusija pralaimėjo tarptautinį žiniasklaidos karą.

REKLAMA

Mano matyta Vakarų žiniasklaida buvo šališka. Pranešimuose buvo akcentuojami agresyvūs Rusijos veiksmai ir ignoruojamas faktas, kad karą pradėjo Gruzija. Buvo mažai žinių apie kenčiančius žmones Cchinvalyje.

Tačiau viso šito buvo galima tikėtis. Ne vienerius metus Vakarų apžvalgininkai skelbė apie Maskvos norą turėti daugiau galios ir praplėsti savo teritoriją. JAV ir Rusijos santykiai buvo vaizduojami Šaltojo karo klišėmis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nikolajus Zylajevas, 36, viešieji ryšiai, Maskva

„Anksčiau aš buvau provakarietiškų pažiūrų, bet dabar pamačiau tikrąjį Vakarų veidą. Rusijos atžvilgiu taikomi dvigubi standartai ir veidmainiaujama.

Vakarų šalys visada sakė, kad nori Rusiją matyti stiprią. Iš tikrųjų jie norėjo, kad mes būtume silpni. Kai Rusija atsigavo iš ankstesnio chaoso, NATO priartėjo prie mūsų sienų.

REKLAMA

JAV gali daryti ką tik nori - bombarduoti Serbiją, bombarduoti Iraką. O kai Rusija bando apginti žmones Pietų Osetijoje - blogai. Rusija visada vertinama kaip blogiukė, dėl visko kalta.

Aš stebėjau, kaip įvykiai buvo nušviečiami Vakaruose, Rusijos požiūris čia neatsispindėjo. Mes pralošėme informacinį karą. Galbūt reikėjo pasimokyti iš Gruzijos prezidento.

REKLAMA

Aš manau, kad kalta yra proamerikietiška Gruzijos valdžia. Rusai ir gruzinai draugauja jau daugiau nei šimtmetį.

Aš turiu draugų Gruzijoje ir girdėjau, kad šalyje auga įtampa ir artimiausioje ateityje prieš dabartinę valdžią pradės veikti opozicija.

Galima tikėtis, kad ateityje Vakarai ir toliau veiks prieš Rusiją. Manau, jog po pastarųjų įvykių mes esame stipresni. Mes vieningai palaikome savo valdžią.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų