Du trečdaliai Kinijos gyventojų boikotuoja japoniškas prekes dėl teritorinio konflikto tarp Kinijos ir Japonijos, susijusio su ginčytinomis Senkaku salomis, rodo tyrimas, kurį atiliko Japonijos naujienų agentūra "Kyodo".
Maždaug ketvirtadalis apklaustų kinų pareiškė dalyvavę rugsėjį vykusiose protesto akcijose, kai Japonijos vyriausybė nacionalizavo dalį ginčytinų salų.Tuo tarpu 75 proc. Kinijos gyventojų pranešė "suprantantys nepasitenkinimą savo tėvynainių, tačiau vadina jų veiksmus masinėse protesto akcijose pernelyg agresyviais".
Per 65 proc. abiejų šalių gyventojų, dalyvavę apklausoje, pareiškė, kad dėl teritorinio ginčo neketina artimiausiu metu lankytis kaimyninėje valstybėje. Tuo tarpu dauguma jų (71 proc. kinų ir 60 proc. japonų) visgi mano, kad dvišaliai santykius tarp Pekino ir Tokijo būtina plėsti.
Kiek anksčiau šeštadienį buvo skelbta, kad Japonijos vyriausybė pirmą kartą per vienuolika metų gali padidinti išlaidas gynybai po to, kai naujasis Japonijos premjeras Šindzas Abė (Shinzo Abe) pažadėjo griežtai reaguoti į konfliktą su Kinija dėl ginčytinų salų, informuoja "Reuters" remdamasi Japonijos žiniasklaida.
Šalies vyriausybė planuoja padidinti išlaidas iki 4,7 trln. jenų (53,4 mlrd. dolerių) finansiniais metais, prasidedančiais nuo balandžio, rašo laikraštis "Mainichi". Papildomos lėšos bus skirtos kariškių personalo plėtrai ir ginkluotųjų pajėgų įrangai modernizuoti, pastebi laikraštis "Asahi" šeštadienį.
Japonijos gynybos ministerija jau ne kartą buvo pasiuntusi savo naikintuvus F-15 dėl teritorinio konflikto dėl Senkaku salų.
Mažytes Senkaku salas Pietų Kinijos jūroje valdo Japonija, bet pretenzijas į jas reiškia Kinija ir Taivanas. Salos yra šalia strategiškai svarbių laivybos kelių, aplink salas yra geri žvejybos plotai, taip pat manoma, kad ten gali būti naftos telkinių.