Didžioji Britanija laukia karališkojo kūdikio gimimo

Fotografai stovyklauja prie ligoninės, socialinė žiniasklaida ūžia, parduotuvės reklamuoja prekes naujagimiams – Didžioji Britanija nekantriai laukia šią savaitę turinčio gimti būsimojo sosto įpėdinio.

Šalis drauge su princu Williamu ir jo žmona Kate Middleton tikisi jau labai netrukus išvysti pirmąjį jųdviejų vaiką, kuris bus trečias žmogus eilėje į Jungtinės Karalystės sostą.

Kembridžo kunigaikštis ir kunigaikštienė, kurie iškilmingai susituokė 2011 metų balandį, pernai gruodį paskelbė, kad Kate laukiasi. Tai padaryta po to, kai ją teko paguldyti į ligoninę, kur ji keturias dienas buvo gydoma dėl itin stipraus pykinimo.

Artėjant numatomai gimdymo datai, kunigaikštienė nuo praėjusio mėnesio nebevykdo oficialių pareigų, o princas Williamas – karalienės Elizabeth II vaikaitis, paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotas – oro pajėgų bazėje Velso šiaurėje yra pasirengęs bet kuriuo metu skubiai grįžti į Londoną.

Pora neskelbė tikslios numatomo gimdymo datos, tik sakė, kad kūdikis turėtų gimti liepos viduryje. Apie jo gimimą bus paskelbta tradiciniais ir šiuolaikiniais būdais – per „Twitter“, tinklalapius ir skelbimą prie Bakingamo rūmų.

REKLAMA

Kad karališkojo kūdikio atėjimas į šį pasaulį artėja, rodė ir tai, jog rūmų pareigūnai paskelbė, kad naujagimis bus vadinamas vardu ir turės Jo ar Jos Karališkosios Aukštybės Kembridžo princo ar princesės titulą.

Žurnalo „Majesty“ redaktorius Joe Little'as sakė, kad kunigaikštis ir kunigaikštienė yra privati pora ir, nors žino apie didžiulį susidomėjimą visame pasaulyje, bando apriboti viešumą.

„Privatumas yra svarbiausia princui Williamui, nes jis matė, kaip jo motina, princesė Diana, kentėjo nuo paparacų, ir nori užtikrinti, kad to nenutiktų jo žmonai ar jo paties vaikams“, – sakė jis.

Kūdikis turi gimti privačiame Londono Švč.Marijos ligoninės Lindo sparne, kur prieš 31 metus gimė princas Williamas.

Sosto įpėdinis princas Charlesas dalyvavo žmonai gimdant abu sūnus, jo pavyzdžiu ketina pasekti princas Williamas, kuris yra antrasis žmogus eilėje į britų sostą.

Kad ir kas gimtų – berniukas ar mergaitė, šis kūdikis bus trečias žmogus eilėje į sostą ir į ketvirtą vietą nustums princą Harry, nes vyriausybė pakeitė sosto paveldėjimo taisykles. Anksčiau pirmenybė būdavo teikiama vyriškos lyties palikuonims.

Gimdymą turi priimti buvęs karalienės ginekologas Marcusas Setchellas privačiame ligoninės sparne, kur normalus gimdymas kainuoja 4 965 svarus, o kiekviena papildoma ligoninėje praleista naktis – po maždaug tūkstantį svarų.

Fotografas Markas Stewartas buvo vienas pirmųjų, įsikūrusių spaudos stovykloje prie ligoninės, kad būtų pirmose eilėse, kai karališkoji pora su kūdikiu išeis iš ligoninės.

„Visame pasaulyje jaučiamas didžiulis susidomėjimas karališkuoju kūdikiu, ypač – Amerikoje, todėl noriu būti pirmoje eilėje, kai bus rašoma pasaulio istorija", – sakė M.Stewartas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų