Cichanouskaja: reikia daryti spaudimą Lukašenkos režimui

Baltarusijai sugrįžti prie demokratijos prireiks šiek tiek daugiau laiko, nei planuota, interviu Šveicarijos dienraščiui „Le Temps“ sakė ištremta šalies opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, pripažinusi, kad opozicija šią akimirką yra pralaimėjusi mūšį gatvėse.

Šis interviu pasirodė artėjant S. Cichanouskajos kelionei į Šveicariją, kur ji teigė norinti paraginti tenykštes valdžios institucijas įšaldyti autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos turtą.

Vis dėlto ji pripažino, kad opozicija pralaimi mūšį gatvėse.

„Mes neturime galimybių kovoti su režimo smurtu prieš demonstrantus“, – sakė ji.

„Jie turi ginklus, turi jėgą, todėl taip, šiuo metu atrodo, kad mes praradome gatves, – S. Cichanouskaja sakė laikraščiui „Le Temps“. – Sugrįžimas prie demokratijos užtruks ilgiau, nei planuota.“

Baltarusiją kelis mėnesius buvo apėmę masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus.

Jo oponentai sako, kad rinkimai buvo suklastoti ir tikroji jų nugalėtoja yra politikos naujokė S. Cichanouskaja, kandidatavusi vietoj savo įkalinto vyro.

Tačiau Baltarusijos saugumo pajėgos ėmėsi griežtų represijų prieš protestuotojus, sulaikė demonstrantų ir privertė opozicijos lyderius palikti šalį.

Greitų sprendimų nėra

„Baltarusijoje žmonės nori matyti šviesą tunelio gale, galvoti apie dieną, kai pagaliau viskas bus gerai. Kadangi jie tikisi greito sprendimo, jie dabar tikisi fantastiško plano... Tačiau tokio plano nėra“, – sakė S. Cichanouskaja „Le Temps“.

Ji ragino baltarusius kurti struktūras „rytojaus kovoms“, nepaisant nuovargio ir baimės jausmo.

„Mūsų strategija yra geriau organizuotis, daryti nuolatinį spaudimą režimui iki to momento, kai žmonės vėl bus pasirengę grįžti į gatves, galbūt pavasarį“, – sakė S. Cichanouskaja.

Tačiau ji pabrėžė, kad tai turi būti taiki revoliucija, pridurdama, jog nemano, kad gali prašyti baltarusių statyti save į pavojų.

REKLAMA

S. Cichanouskaja, kuri šiuo metu yra įsikūrusi Lietuvoje, kovo mėnesį vyks į Šveicariją, jei tai leis su pandemija susiję apribojimai.

Ten ji tikisi susitikti su Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet ir aptarti „teisingumo atkūrimo“ jos šalyje būdus.

Gruodį sakydama kalbą JT žmogaus teisių taryboje M. Bachelet pasmerkė prastėjančią žmogaus teisių situaciją Baltarusijoje.

Ji rėmėsi pranešimais, kad nuo rugpjūčio 9-osios rinkimų šalyje buvo areštuota daugiau kaip 27 tūkst. žmonių, įskaitant taikiuose protestuose dalyvavusius senjorus.

Per ketvirtadienį prasidėsiančią JT žmogaus teisių tarybos sesiją bus aptarta ir padėtis Baltarusijoje, taip pat bus pristatyta M. Bachelet ataskaita apie šią šalį.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-02-21 12:37:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
K*rva sugeba daryti tik minetus?
Atsakyti
0

h
hzhs
2021-02-21 12:58:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daryk ta spaudima pati kodel prasai kitu daryt uz tave visa ta spaudima? Ekvot savo laika, pastangas, resursus? Kas atgal uz tai? Tau gyvenimas geresnis, o dabar ka blogas? Gyveni Vilniuje ir nemokamai valgai, geri i susitikimus ant bairio pakvieciama padiskutuot apie Baltarusija. Siaip kau seniai aisku is taves nieko nebus, bet eurai sukisti ir doleriai tai dar pabusi viesumoj kokius metus.
Atsakyti
0

a
aaa
2021-02-21 14:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
uchadi domoi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų