JAV ir Didžioji Britanija plečia sankcijas Lukašenkos režimo pareigūnams

Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija plečia sankcijas Lukašenkos režimo pareigūnams. Tuo metu pačioje Baltarusijoje, teismai ir toliau siekia į kalėjimus pasodinti nepriklausomus žurnalistus. Be to, šiandien kaltinimų sulaukė ir gydytojas, ateskleidęs Lukašenkos smogikų melą.

Dar viena diena, dar vienas A. Lukašenkos rėžimo bandymas šalies teismuose nubausti tuos, kurie prieštarauja ir trukdo jo žiaurioms represijoms. Ši kartą represiniame taikiklyje atsidūrė gydytojas Arciomas Sarokinas ir nepriklausomo naujienų portalo tut.by žurnalistė Kaciaryna Barysevič.

Trys metai kalėjimo jiems gresia, nes atskleidė, kad režimas melavo, tvirtindamas, kad lapkričio mėnesį prie savo namų omomininkų sumuštas ir pagrobtas opozicijos rėmėjas Ramanas Bandarenko prieš mirtį policijos nuovadoje buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Būtent Sarokinas buvo medikas, kuris suteikė pagalbą kaukėtų pareigūnų mirtinai sumuštam Banderenkai. Jis taip pat paėmė jo kraujo mėginius, o apie tai, kad Bandarenko buvo blaivus, vėliau papasakojo Barysevič. Dalintis medicinos duomenimis leido ir vėlionio motina.

„Kaltinimai tiesiog absurdiški, straipsnis dėl medicinos paslapčių atskleidimo taikomas, kai nukenčia pacientas ar jo artimieji, tačiau jo giminaičiai ne kartą sakė neturintys pretenzijų“, – sako tut.by portalo vadovė Liudmila Chekina.

Pastarosiomis dienomis vienas po kito vykstantys sovietinio stiliaus teismai prieš opozicijos rėmėjus sulaukia didelio visuomenės ir tarptautinio žiniasklaidos dėmesio. Tačiau šiandien stebėti, kaip vyksta spektaklį primenantys teismai, neįleisti nei kaltinamųjų artimieji nei atvykę Lietuvos ir kitų šalių diplomatai.

„Žinoma, man tai nepatinka. Apie tai pranešė visa žiniasklaida, net ir valstybinė. Todėl viskas turėtų būti vieša ir atvira“, – pasakoja teisiamo daktaro brolis Pavel Sorkin.

Baltarusijoje toliau buldozeriu teisiant opozicijos šalininkus, Jungtinė Karalystė į savo sankcijų sąrašą įtraukė dar 27 A. Lukašenkos režimo aplinkos žmones. Dabar šiame sąraše yra 88 baltarusių pareigūnai bei septynios kompanijos. Tuo metu Vašingtonas uždraudė išduoti vizas 43 Baltarusijos piliečiams, siejamiems su taikių protestų šioje šalyje slopinimu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų