REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro trečiadienį, atvykęs į federalinę policiją, neigė, kad suvaidino kokį nors vaidmenį sausį vykusiose antivyriausybinėse riaušėse, į kurias susirinko jo šalininkai.

Buvęs Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro trečiadienį, atvykęs į federalinę policiją, neigė, kad suvaidino kokį nors vaidmenį sausį vykusiose antivyriausybinėse riaušėse, į kurias susirinko jo šalininkai.

REKLAMA

Kraštutinių dešiniųjų lyderis tiriamas dėl įtariamo vaidmens rengiant ir kurstant riaušes, per kurias siekta nuversti jo įpėdinį prezidentą Luizą Inacio Lulą da Silvą.

J. Bolsonaro, kuris kovo pabaigoje grįžo į Braziliją po trijų mėnesių, praleistų JAV Floridos valstijoje, daugiau nei dvi valandas buvo apklausiamas federalinės policijos būstinėje Brazilijoje, bet išvyko automobiliu tamsintais langais ir su žurnalistais nekalbėjo.

Netrukus po to J. Bolsonaro atstovas spaudai Fabio Wajngartenas pareiškė, kad buvęs prezidentas smerkia visus, jo žodžiais, nelaimingus įvykius, kurie įvyko Brazilijoje riaušių dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Viena iš priežasčių, kodėl buvo pradėtas tyrimas, buvo ta, kad praėjus dviem dienoms po riaušių J. Bolsonaro socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame prokuroras ginčija L. I. Lulos da Silvos pergalės teisėtumą.

REKLAMA

J. Bolsonaro advokatas Paulo Bueno sakė, kad prezidentas buvo paveiktas vaistų ir ką tik buvo paguldytas į ligoninę, kai pasidalijo minimu vaizdo įrašu.

„Pasidalijimas buvo toks atsitiktinis, kad vėliau jis apie tai neužsiminė ir netrukus jį ištrynė“, – po posėdžio teigė P. Bueno.

L. I. Lula da Silva, anksčiau Brazilijai vadovavęs 2003–2010 metais, praėjusių metų spalį nedidele balsų persvara laimėjo prezidento rinkimus, kuriuose susirungė su J. Bolsonaro. 

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 8 dieną, praėjus savaitei po to, kai L. I. Lula da Silva pradėjo eiti pareigas, tūkstančiai J. Bolsonaro kraštutinių dešiniųjų šalininkų šturmavo Kongresą, Aukščiausiąjį Teismą  ir valdžios rūmus Brazilijoje.

J. Bolsonaro šalininkai daužė langus, niokojo kabinetus, meno kūrinius ir ragino kariuomenę įsikišti, kad būtų nušalintas kairuolis L. I. Lula da Silva.

Buvo suimta apie 1 800 žmonių.

Šie įvykiai buvo plačiai lyginami su 2021-ųjų sausio 6 dienos riaušėmis Vašingtone, kai buvusio prezidento Donaldo Trumpo – J. Bolsonaro politinio pavyzdžio – šalininkai įsiveržė į JAV Kapitolijaus pastatą, reikalaudami panaikinti prezidento rinkimų rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugybė tyrimų 

Gruodžio 30 dieną J. Bolsonaro išvyko iš Brazilijos į Floridą, likus dviem dienoms iki L. I. Lulos da Silvos inauguracijos sausio 1-ąją.

Sausio 13 dieną Aukščiausiojo Teismo teisėjas Alexandre de Moraesas  pradėjo tyrimą dėl įtariamo J. Bolsonaro vaidmens sausio 8-osios įvykiuose, kurių metu riaušininkai nesunkiai prasiveržė pro policijos kordoną.

Netrukus Kongrese turėtų būti sudarytas parlamentinis tyrimo komitetas, kuris turėtų įnešti daugiau aiškumo apie sausio 8 dienos įvykius.

REKLAMA

Balandžio 5 dieną policija apklausė buvusį kariuomenės kapitoną J. Bolsonaro dėl kaltinimo, kad jis bandė nelegaliai įvežti Saudo Arabijos dovanotų juvelyrinių dirbinių, kurių vertė siekia milijonus dolerių.

Buvusiam prezidentui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad jis neigia šį kaltinimą.

J. Bolsonaro atžvilgiu atliekama dar bent 16 tyrimų, kuriuose, jei būtų pripažintas kaltu, jis galėtų būti nuteistas kalėti arba nušalintas iš politikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų