• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) nurodymu penktadienį spaudoje, taip pat šalies vadovo kanceliarijos tinklalapyje buvo paskelbta ataskaita apie praėjusiais metais likviduotų Karinių informacinių tarnybų (Wojskowe Sluzby Informacyjne, WSI) veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

"Žmonės, kurie buvo parengti Maskvoje, užėmė kai kuriuos svarbiausius postus WSI", - komentuodamas ataskaitą sakė L. Kaczynskis, šeštadienį praneša Lenkijos žiniasklaida.

REKLAMA

374 puslapių ataskaitoje, kurią parengė buvęs vidaus reikalų ministro pavaduotojas ir šios žvalgybos bei kontržvalgybos struktūros likvidatorius Antonis Macierewiczius (Antonis Macerevičius), nurodoma, kad Gynybos ministerijai priklausiusi WSI buvo įsivėlusi į nelegalią prekybą ginklais, palaikė ryšius su Rusijos žvalgybinėmis tarnybomis, verbavo agentus šalies valstybinėse įstaigose ir žiniasklaidoje, taip pat buvo įkūrusi nelegalių firmų nešvariems pinigams plauti tinklą.

REKLAMA
REKLAMA

Ataskaitoje, kurioje yra įvardijami 64 įtariami WSI kolaborantai, tarp jų žurnalistai ir diplomatai, netiesiogiai už WSI trūkumus ir aplaidumą kaltinami buvę prezidentai ir vyriausieji ginkluotųjų pajėgų vadai Lechas Walesa (Lechas Valensa) ir Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L. Walesa komercinės televizijos laidoje TVN 24 šią ataskaitą jau pavadino kvailyste, o A. Kwasniewskis, kuris šiuo metu yra išvykęs į užsienį, jos dar nekomentavo.

Ataskaita dėl WSI veiklos kaltę ypač verčia buvusiems gynybos ministrams ir buvusiems WSI vadovams. Joje pažymima, kad WSI taip niekada ir neišsivadavo iš Rusijos įtakos, nes nuo 1991 metų, kai ji buvo įkurta, iki pat likvidavimo 2006-aisiais, joje vadovaujančias pareigas ėjo net 75 proc. pareigūnų, baigusių mokslus buvusioje Sovietinėje Sąjungoje.

REKLAMA

Joje nurodoma, kad net praėjusiais metais - praėjus 17 metų po komunizmo žlugimo Lenkijoje - WSI dar dirbo 38 karininkai, parengti SSRS.

Ataskaitoje taip pat pažymima, kad WSI kontroliavo administracinių institucijų veiklą, užsiėmė slaptu pokalbių klausymusi, o įvairiose valstybinėse struktūrose turėjo beveik 3 000 informatorių.

WSI buvo likviduota praėjusių metų rugsėjo 30 dieną. Vietoje jos buvo įkurtos žvalgybos ir kontržvalgybos tarnybos.

Kai WSI buvo likviduota, A. Macierewiczius pareiškė, kad užuot "ginusi Respublikos saugumą ... WSI kėlė grėsmę demokratinei ir viešajai tvarkai ir piliečių saugumui".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų