Antradienį ir trečiadienį per precedento neturinčius išpuolius visame Libane sprogo šimtai ryšio prietaisų, o per šiuos sprogimus žuvo mažiausiai 37 žmonės ir daugiau kaip 3 tūkst. buvo sužeisti.
„Hezbollah“ ir kelios tarptautinės žiniasklaidos organizacijos apkaltino Izraelį elektroninių prietaisų sabotažu. Izraelis viešai nekomentavo šio reikalo.
„Atlikus patikrinimus neginčijamai nustatyta, kad jokia ryšių įranga, atitinkanti sprogusią rugsėjo 17-ąją, nebuvo importuota, eksportuota ar pagaminta Bulgarijoje“, – teigė Nacionalinė saugumo agentūra (SANS).
Ketvirtadienį SANS pranešė pradėjusi tyrimą po to, kai Vengrijos naujienų svetainės „Telex“ straipsnyje buvo pacituoti anoniminiai šaltiniai, tvirtinantys, kad Sofijoje įsikūrusi bendrovė „Norta Global“ importavo pranešimų gaviklius ir organizavo jų pristatymą „Hezbollah“.
Penktadienį SANS pareiškė, kad bendrovė ir jos savininkas „nevykdė jokių sandorių, susijusių su prekių pardavimu ar pirkimu“ arba kuriems „taikomi terorizmo finansavimo įstatymai“.
„Norta Global“, kurią 2022-ųjų balandį įkūrė Rinsonas Jose, praėjusiais metais už valdymo konsultacijų paslaugas už Europos Sąjungos ribų gavo 650 tūkst. eurų pajamų.
Dabar nebeveikiančioje svetainėje „Norta Global“ rašoma, kad ji yra „pirmaujanti technologijų bendrovė, daug dėmesio skirianti įvairių technologijų projektų valdymui, technologijų paskirstymui, skatinimui ir integracijai“.
Oslo policija pranešė, kad pradėjo „preliminarų tyrimą dėl pasirodžiusios informacijos“.
Su R. Jose naujienų agentūrai AFP susisiekti nepavyko.
Kaip rašoma platformos „LinkedIn“ puslapyje, jis beveik penkerius metus dirbo Norvegijos spaudos grupės „DN Media“ skaitmeninio klientų aptarnavimo srityje.
Bendrovė laikraščiui „Verdens Gang“ pranešė, kad jis nuo antradienio yra išvykęs į komandiruotę užsienyje ir kad su juo susisiekti neįmanoma.
Bendrovė teigė susisiekusi su Norvegijos vidaus saugumo tarnybomis, bet jos neatsakė į AFP užklausą dėl komentaro.
Tuo metu aukščiausio rango pareigūnai Taivane tvirtino, kad ryšio prietaisai, pažymėti vietos bendrovės „Gold Apollo“ prekės ženklu, nebuvo pagaminti šioje saloje. Pati bendrovė pirštu bedė į Budapešte įsikūrusią savo partnerę „BAC Consulting KFT“, mat jai buvo leista naudoti „Gold Apollo“ prekės ženklą.
Tačiau Budapeštas teigė, kad ta bendrovė „yra prekybos tarpininkė, neturinti gamybos ar veiklos vietos Vengrijoje“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!