Šis netikėtas sprendimas buvo priimtas opozicijos politikams būgštaujant, kad dalyviams gali grėsti didelės baudos, nes vyriausybė buvo įvedusi draudimą.
„Pride“ paradai visame pasaulyje rengiami siekiant pademonstruoti paramą LGBTQ asmenų teisėms. Policija pareiškime nurodė, kad šių metų parado organizatoriai visuomenėje sukūrė netikrumą dėl renginio teisinio statuso. Jų gretose buvo ir liberalių pažiūrų Budapešto meras Gergely Karácsony, kuris paskelbė „Pride“ oficialia savivaldybės švente, kad būtų apeitas vyriausybės draudimas.
Vadovaujantis Vengrijos įstatymais, savivaldybių ir valstybiniams renginiams netaikomos viešųjų susibūrimų taisyklės. Pranešama, kad policija jau keturias dienas atlieka tyrimą G. Karácsony atžvilgiu, o, remiantis dabartiniais įstatymais, draudžiamų susibūrimų organizatoriams gali grėsti iki vienerių metų kalėjimo bausmė.
Vykdydamas platesnę prieš LGBTQ nukreiptą kampaniją, dešinysis populistas ministras pirmininkas Viktoras Orbánas pakeitė teisės aktus ir Konstituciją, todėl policija ir uždraudė minėtą renginį. Dalyvavimas draudžiamuose susirūbimuose Vengrijoje laikomas administraciniu nusižengimu, už kurį skiriamos iki 500 eurų baudos.
Pareigūnams buvo leista pasitelkti veido atpažinimo programinę įrangą, kad būtų galima iš anksto identifikuoti dalyvius. Nepaisant visų šių priemonių, šių metų „Pride“ eitynės sutraukė rekordinę žmonių minią, – organizatoriai kalbėjo apie daugiau kaip 200 000 dalyvių.
Stėbėtojai didžiulį dalyvių skaičių laiko smūgiu vis labiau autoritariniam V. Orbáno požiūriui. Po renginio ministras pirmininkas pareiškė nuostabą, kad, nepaisant oficialaus draudimo, „Pride“ klausimas išliko svarbus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!