• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Bučos žudikams“ atėjo galas, Ukraina ruošiasi pradėti tyrimą ir ketina prisikasti iki pat Kremliaus viršūnių. Prieš dvejus metus Rusijos pajėgos pabėgo iš Bučos miesto, palikdamos 458 civilių kūnus, išmėtytus gatvėse, paslėptus rūsiuose ar paskubomis iškastose masinėse kapavietėse. Per iki šiol didžiausias karo žudynes šaltakraujiškai nudobti mažiausiai 82 gyventojai, įskaitant devynis vaikus, o jų kūnai palikti pūti krūvose.

10

„Bučos žudikams“ atėjo galas, Ukraina ruošiasi pradėti tyrimą ir ketina prisikasti iki pat Kremliaus viršūnių. Prieš dvejus metus Rusijos pajėgos pabėgo iš Bučos miesto, palikdamos 458 civilių kūnus, išmėtytus gatvėse, paslėptus rūsiuose ar paskubomis iškastose masinėse kapavietėse. Per iki šiol didžiausias karo žudynes šaltakraujiškai nudobti mažiausiai 82 gyventojai, įskaitant devynis vaikus, o jų kūnai palikti pūti krūvose.

REKLAMA

Dar šimtai žmonių buvo kankinami, seksualiai prievartaujami, sužeisti arba dingo be žinios per vieną mėnesį trukusią barbarišką okupaciją nuo Vladimiro Putino banditų rankos, kadaise ramiame Kyjivo priemiestyje, skelbia portalas „The Sun“.

Pasibaisėtinas žiaurumas ir žudynės, kurias daugiausia vykdė Rusijos 4-oji brigada, pirmosiomis invazijos savaitėmis nuo 2022 m. kovo 5 d. iki kovo 31 d., sukrėtė pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA

Žiaurūs nusikaltėliai privalo atsakyti už savo veiksmus 

Tarptautinė advokatų kontora „Global Rights Compliance“ remia Ukrainos generalinę prokuratūrą (OPG), kad ši atliktų vykdomus Rusijos karo nusikaltimų tyrimus.

REKLAMA

Britų advokatas Wayne Jordashas padeda vadovauti šioms pastangoms ir laikraščiui „The Sun“ atskleidė, kad pirmasis sudėtingo tyrimo etapas jau baigtas.

„Bučos žudikai“ buvo nustatyti – 2022 m. Ukraina juos įvardijo ir sugėdino, tačiau dabar jų nusikaltimai užfiksuoti itin detaliai ir skausmingai.

Žudymai buvo sąmoningi ir sistemingi, tai buvo niekingos politikos dalis, sakė Wayne Jordashas. Dabar OPG turi sekti šia pavaldumo grandine iki pat Kremliaus viršūnių.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus dvejiems metams nuo žiaurumo, Wayne‘as Jordashas teigė: „Nėra jokių abejonių, kad Rusijos pajėgos veikė pagal nusikalstamą planą“.

Rusijos pajėgų Bučoje sukurta politika, aiškino jis, dabar „aiški kaip dieną“ – sunaikinti ukrainiečių pasipriešinimą mieste ir atlaisvinti kelią Rusijos pajėgoms įžengti į sostinę.

„Ir jie buvo pasirengę bet kam – įskaitant terorizmą, kankinimus ir žiaurų civilių žudymą – kad pasiektų šį tikslą“, – sakė W. Jordashas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus teisių advokatas sakė, kad jų tyrimas „tęsiamas sparčiai“, nes jie vis labiau artėja prie to, kad įrodytų, jog atsakomybė už žudynes tenka Kremliui.

„Kiekvieną dieną sužinome daugiau ir kiekvieną dieną artėjame prie teisingumo aukoms ir jų šeimoms“, – sakė jis.

Pasak advokato, kuo daugiau dėmesio bus skiriama „karo nusikaltimams, nusikaltimams žmoniškumui ir genocidui“, įvykdytiems Ukrainos teritorijoje, tuo didesnė tikimybė, kad atsakingi vadai ir politiniai lyderiai bus nustatyti ir vieną dieną sulauks griežto teisingumo.

REKLAMA

„Praėjus dvejiems metams, Buča jau laisva ir gali tik prisiminti tas tamsias dienas“, – pridūrė vyras.

Įvykdyti žiaurūs nusikaltimai

Rusijos pajėgos, kurioms Putino šalininkas, Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, suteikė saugų kelią, pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis iš Baltarusijos šturmavo Kyjivą supančius priemiesčius.

Trigubai laimingi rusų kariai įsiveržė į Bučos, Irpinės ir Hostomelio miestus, dabar jau įsirėžusius į kiekvieno ukrainiečio psichiką.

REKLAMA

Netrukus po to, kai užėmė Bučą, rusų pajėgos ėjo nuo durų prie durų ir darė kratas gyvenamuosiuose namuose, teigdamos, kad „medžioja nacius“.

Rusų kareiviai grobė, tardė ir žudė neginkluotus kovinio amžiaus vyrus. Jie žudė bėgti bandančias šeimas, gąsdino pagyvenusius gyventojus jų namuose ir visus, kurie atsitiktinai prasilenkdavo su jais.

Tėvas buvo nušautas savo 14 metų sūnaus akivaizdoje, kai jie dviračiais važiavo į pagalbos stotį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp Ukrainos pajėgų atskleistų rusų vykdytų žiaurumų buvo ir rūsiuose įrengtos „kankinimo kameros“, kuriose buvo masiškai žudomi civiliai gyventojai.

Devynios moterys ir mergaitės Bučoje pastojo po to, kai mieste jas išprievartavo rusų kariai.

JT teigė, kad seksualinės prievartos aukų amžius buvo nuo keturių iki 82 metų.

Skubiai pasitraukus iš Kyjivo srities ir po savęs palikus žudynių pėdsakus, Vladimiras Putinas skubiai apdovanojo medaliais tuos, kurie dalyvavo skerdynėse.

REKLAMA

64-oji motorizuotoji šaulių brigada, kuri, pasak Wayne Jordasho, „be jokios abejonės dalyvavo vykdant nusikaltimus Bučoje“, buvo pagirta už „didvyriškumą ir narsą“.

Tokiu būdu Putinas pritarė prievartavimams, kankinimams ir mirties bausmėms be teismo, kurias įvykdė jo kariai, tačiau dabar Ukraina turi tai įrodyti.

Vykdomas tyrimas

Pirmasis karo nusikaltimų tyrimo etapas yra jų kartografavimas vietoje, sakė W. Jordashas. Reikia išsiaiškinti, kas įvyko ir kokie daliniai dalyvavo.

REKLAMA

Tada, kai bus nustatytas modelis, bus „galima suprasti, ar šie nusikaltimai įvykdyti dėl to, kad kariai siautė savo nuožiūra, ar dėl to, kad jie yra Putino politikos dalis“.

Bučoje buvo aiškiai matomas žiaurių veiksmų tikslas. Rusijos pajėgos vadovavo operacijai, kurią JT vadino „valymo“ operacija.

W. Jordashas tęsė: „Kai pradedi matyti veiksmus, pradedi ieškoti ryšių su vadais ir keliauti aukštyn vadovavimo grandine“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis atskleidė, kad šis pirmasis etapas jau baigtas.

Toliau tyrime turi būti apsiribota tiesioginiais kaltininkais – „Bučos žudikais“ ir pradėtas sąsajų tyrimas – kas vykdė šiuos žiaurius nusikaltimus arba prie to prisidėjo.

Kyjivo priemiesčiuose, kaip ir Bučoje, „yra labai matoma vadovavimo grandinė“, – paaiškino W. Jordashas.

Viskas siejasi su generolu Aleksandru Čaiko – kuris, kaip paaiškino advokatas, vadovavo visiems Rusijos daliniams, apsupusiems Ukrainos sostinę.

Jis buvo tų žiaurumų „veidas“ ir „atsakingas už Ukrainos civilių gyventojų žiaurų žudymą“.

Dabar Ukraina turi tai įrodyti. Žmogaus teisių advokatas sako: „Tai sunkiausia karo nusikaltimų tyrimo dalis“.

W. Jordashas tikisi, kad OPG kuria tvirtas bylas prieš A. Čaiko ir jo pavaldinius.

Jokios taikos! Su Dievo, Europos sąjungos ir NATO pagalba tegul tęsiasi karas ir slavų skerdynės chacholų teritorijoje. Svarbu tautiečiai nepavarkit aukoti, nes čia mums super geras biznis
Prie ko cia Putinas, kai ten patys xaxolu
Ukrofazzzistai siautejo .
Teatralizuotas spektaklis kur negali pasakyt zuvusiu pavardziu.Jus savo spektaklio kalte irodykit o ne Putino.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų