REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje pradedamas rizikingas eksperimentas: sveikus žmones užkrės koronavirusu. Tokiu būdu mokslininkai tikisi ištirti jo poveikį organizmui.

Didžiojoje Britanijoje pradedamas rizikingas eksperimentas: sveikus žmones užkrės koronavirusu. Tokiu būdu mokslininkai tikisi ištirti jo poveikį organizmui.

REKLAMA

Klinikinių tyrimų komitetas jau išdavė leidimą tokio pobūdžio eksperimentui, kuriame dalyvaus apie 90 žmonių kurių amžius sieks 18-30 metų. Siekiama, kad koronaviruso užkrėtimo atveju pacientams būtų padarytas kuo mažesnis neigiamas poveikis ir nekiltų rizika jų gyvybėms. Apkrėsti jie bus „saugioje ir kontroliuojamoje aplinkoje“.

Patiems tyrimo metu pacientus 24 valandas per parą stebės medikai ir mokslininkai. Planuojama, kad specialiame tyrimų centre jie praleis mažiausiai 17 dienų. Savanoriams bus leidžiama nutraukti tyrimą ir grįžti namo tik tada, kai jie bus laikomi oficialiai pasveikę ir negalės užkrėsti aplinkinių.

Savanoriai gaus ir finansinę paskatą – 4,5 tūkst. svarų (apie 5,2 tūkst. eurų) per metus. Į šią kainą įeina ir dalyvavimas vėlesniuose tyrimo etapuose. Pačiam tyrimui Didžiosios Britanijos valdžia skyrė 34 mln. svarų (apie 39,2 mln. eurų).

REKLAMA
REKLAMA

Tikisi atsakyti į svarbius koronaviruso klausimus

Didžiosios Britanijos mokslininkai tikisi, kad tokiu būdu galės nustatyti, koks yra minimalus užkrėtimui reikalingas viruso kiekis, galės tiksliai išsiaiškinti užsikrėtusiųjų imuninės sistemos reakciją. Mokslininkai taip pat turės nustatyti infekcijos plitimo mechanizmus ir kovos su ja metodus.

REKLAMA

Po šio tyrimo specialistai tikisi imtis kitos dalies: dalį savanorių vakcinuoti ir juos užkrėsti. Tai padėtų išsiaiškinti efektyviausius gydymo nuo COVID-19 būdus. Tačiau šis eksperimentas dar nebuvo patvirtintas valstybiniu lygiu.

Imperatoriškojo Londono koledžo eksperimentinės medicinos profesorius Peteris Openshaw, vienas iš mokslininkų grupės narių, aiškino, kad viena iš tyrimo būtinybės priežasčių – tai, kad jis suteikia „greičiausią būdą įvertinti naujas vakcinas“.

„Tyrimas leis atsakyti į svarbius su vakcina susijusius klausimus, apie tai, koks yra optimalus laiko intervalas tarp vakcinų, kokią geriau žmonėms duoti dozę, kad apsaugotų nuo infekcijos, ir kuomet reikia pakartotinos vakcinos“, – „The Independent“ cituojamas mokslininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų