Britų konservatoriai renkasi, kas valdys partiją „Brexit“ laikotarpiu

Didžiosios Britanijos konservatorių įstatymų leidėjai ketvirtadienį per balsavimą nuspręs, kurie du kandidatai dalyvaus lemiamoje kovoje, kurios nugalėtojas pakeis Davidą Cameroną ministro pirmininko poste ir vadovaus šalies išstojimo iš Europos Sąjungos procesui.

Deputatai renkasi iš trijų pretendentų – vidaus reikalų ministrės Theresos May, teisingumo ministro Michaelo Gove'o ir energetikos ministrės Andrea Leadsom.

Th.May tvirtai pirmauja prieš savo varžovus po pirmojo balsavimo rato antradienį, po kurio iš buvusių penkių kandidatų liko trys.

Teisingumo ir energetikos ministrai, kurie prieš birželio 23-iosios referendumą dėl tolesnės šalies narystės Bendrijoje agitavo britus balsuoti už „Brexit“, kovoja dėl galimybės susirungti su Th.May per lemiamą rinkimų etapą, kai nugalėtoją balsuodami paštu išrinks 150 tūkst. Konservatorių partijos narių.

Nugalėtojo pavardė bus paskelbta rugsėjo 9 dieną.

Naujajam partijos pirmininkui, kuris automatiškai taps šalies premjeru, teks nelengva užduotis įgyvendinti referendume rinkėjų pareikštą valią ir išvesti Britaniją iš Europos Sąjungos, kurios nare šalis buvo 43 metus.

REKLAMA

Kai paaiškėjo visą žemyną sukrėtę plebiscito rezultatai, D.Cameronas paskelbė, jog atsistatydins.

Konservatorių įstatymų leidėjai balsuoja visą dieną, o rezultatai turėtų paaiškėti apie 15 val. 30 min. Grinvičo (18 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Energinga agitacija paskutinėmis valandomis prieš balsavimą išprovokavo kaltinimų bangą dėl nešvarių triukų.

Teisingumo ministro M.Gove'o kandidatūrą palaikančiam parlamentarui Nickui Bolesui teko atsiprašyti už žinutę, kurią jis išsiuntė Th.May šalininkams, ragindamas ketvirtadienį per balsavimą taktiniais sumetimais paremti jo palaikomą kandidatą, kad A.Leadsom iškristų iš varžybų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų