Per pompastišką ir iškilmingą ceremoniją aukštuosiuose parlamento rūmuose karalienė neužtruko nė 10 minučių, kad perskaitytų 11 įstatyminių ministro pirmininko Davido Camerono (Deicido Kamerono) vyriausybės planų, kuriuos ketinama įgyvendinti iki 2015 metų gegužę vyksiančių rinkimų.
Išskyrus įstatymus dėl Britanijos pensijų reformos, didžiąją dalį karalienės paskelbtų dalykų jau buvo žinoma ir daugelis priemonių buvo gana menko masto.
Ji patvirtino planus, suteikiančius žmonėms galimybę labiau kontroliuoti savo pensijines santaupas, įvedus kolektyvines pensijų schemas.
Metinė karalienės kalba laikoma svarbiu įvykiu politiniame gyvenime, kai vyriausybė gali atskleisti iki 30 naujų įstatymų. Šalį tuo metu valdančios vyriausybės dažnai tai panaudoja kaip galimybę prieš rinkimus patraukti savo pusėn rinkėjus į akis krintančiomis priemonėmis.
Tačiau D.Camerono vyriausybė, kartais kaprizinga dešinėn linkusių konservatorių ir centro kairiųjų liberaldemokratų sanplaika, nesugeba susitarti, kaip veikti didesnio masto politikos klausimais kaip Europos integracija ir imigracija.
Opozicijoje esanti įstatymų leidėja Angela Eagle (Andžela Ygl), kuri yra leiboristų atstovė, sako, kad naujų įstatymų nepakankamumas rodo, jog vyriausybė veikia kamuodamasi.
„Tai zombių vyriausybė, sparčiai išsikvepianti ir stokojanti idėjų“, – sakė ji BBC radijui prieš karalienės kalbą.
Leiboristai sako esą nustebinti, kad vyriausybės programoje nėra naujų priemonių imigracijos ar sveikatos apsaugos temomis, kurios labiausiai rūpi rinkėjams.
Vis dėlto verslo organizacijos palankiai vertina vyriausybės pastangas užtikrinti Britanijos ūkio atsigavimą ir gyrė, kad neįvedama naujų biurokratinių priemonių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.