Britanijos Ministras Pirmininkas Davidas Cameronas, penktadienio (gegužės 21 d.) susitikinimo su Vokietijos kanclere Angelą Merkel metu, atmetė Lisabonos sutarties atnaujinimo idėją, kuria siekiama sustiprinti ES ekonomikos koordinavimą.
"Negali būti jokių diskusijų dėl galių perkėlimo iš Vestminsterio į Briuselį. Britanija nepriklauso euro zonai ir nesirengia ten stoti, todėl negali būti jokių sutarties susitarimų, kurios įtrauktų mus į euro zoną,“ – sakė po susitikimo D. Cameronas.
Vokietijos kanclerė teigė, kad sutarties pakeitimai nereikš, jog Briuseliui bus suteikta daugiau galių.
Tačiau, bet kokie pakeitimai sutartyje reikalauja referendumo, kuris Britanijoje greičiausiai atneštų neigiamus rezultatus.
Berlynas siekia atnaujinti Lisabonos sutarti, nes dabar daugelis ES priimamų sprendimų, tokių kaip euro zonos gelbėjimo paketas, nėra joje numatyti ir valstybės narės dažnai tarpusavyje nesutaria dėl tam tikrų sprendimų.
Tačiau Britų premjeras teigia, kad bet kokie sutarties pakeitimai reikalauja visų 27 ES šalių pritarimo, o ne tik 16 euro zonos šalių, todėl britai greičiausiai pasinaudos veto teise.
Tačiau abi šalys sutarė dėl deficito mažinimo priemonių Europoje, Merkel pažymėjo, kad čia Britanija galėtų rodyti pavyzdį kitoms šalims.
Vokietija mano, kad ES, siekdama užtikrinti socialinę gerovę, turi daugiau investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas. Tačiau tam rezultatui pasiekti būtinas griežtesnis ES ekonomikos koordinavimas.