Apie tai rašo „Bloomberg“, cituoja UNIAN. Įstatymą remia daugiau nei 80 senatorių, todėl jis gali būti greitai priimtas. Pažymėtina, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija priešinasi naujoms sankcijoms, teigdama, kad apribojimai gali atstumti Rusiją nuo derybų.
„Jei Rusija nenori užsiimti rimta diplomatija, Senatas dirbs su D. Trumpo administracija dėl papildomų sankcijų, kad priverstų V. Putiną pradėti derybas“, – pabrėžė respublikonų lyderis Senate Johnas Thune‘as.
Tuo pačiu metu vienas iš įstatymų projekto dėl būsimų sankcijų autorių, respublikonas Lindsey Grahamas, pareiškė norintis veikti greitai. Jis pridūrė, kad dabar viskas priklauso nuo Rusijos veiksmų.
„Laukiame, ką Rusija padarys kitą savaitę. Jei pavyks pasiekti paliaubų ir derybų, tai bus puiku. Mes lauksime. Bet jei V. Putinas toliau žais žaidimus, mes imsimės veiksmų“, – sakė L. Grahamas.
Įstatymo projekto iššūkiai
Siūlomas įstatymo projektas numato 500 proc. muito įvedimą importui iš šalių, kurios perka Rusijos naftą, naftos produktus, gamtines dujas ar uraną. Be to, JAV piliečiams gali būti uždrausta pirkti Rusijos valstybės skolos vertybinius popierius.
Tačiau šis dokumentas taip pat turėtų būti patvirtintas Atstovų rūmuose, kur respublikonų vadovybė veikia visiškai suderintai su Baltaisiais rūmais. Jei Baltieji rūmai atsisakys paremti įstatymo projektą dėl sankcijų, jo šalininkai Atstovų rūmuose greičiausiai turės apeiti vadovybę ir priversti balsuoti – tai sudėtinga ir varginanti procedūra.
Tuo pačiu metu JAV ambasadorius NATO Matthew Witakeris tiki, kad įstatymų leidėjai ir Baltieji rūmai dirbs kartu šiuo klausimu.
„Aš visiškai tikiu, kad jie dirbs ranka rankon ir, tikiuosi, galiausiai prisidės prie taikos proceso“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!