• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas šeštadienį paragino Kiniją, kuri yra Irano partnerė, pasinaudoti savo įtaka ir siekti ramybės Artimuosiuose Rytuose.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas šeštadienį paragino Kiniją, kuri yra Irano partnerė, pasinaudoti savo įtaka ir siekti ramybės Artimuosiuose Rytuose.

REKLAMA

Saudo Arabijoje besilankantis aukščiausio rango JAV diplomatas surengė produktyvų valandos trukmės pokalbį telefonu su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi, sakė Valstybės departamento atstovas Matthew Milleris.

„Mūsų žinia buvo ta, kad jis mano, jog mūsų bendras interesas yra sustabdyti konflikto plitimą“, –  žurnalistams A. Blinkeno lėktuve, skrendančiame iš Rijado į Abu Dabį, sakė M. Milleris.

„Jis manė, kad būtų naudinga, jei Kinija pasinaudotų savo įtaka“, – pridūrė jis.

Kinija palaiko glaudžius santykius su Iranu, kurio dvasinė vadovybė remia Gazos Ruožą valdančią palestiniečių islamistų grupuotę „Hamas“, kuri prieš savaitę surengė mirtinų išpuolių Izraelio teritorijoje, ir Libano šiitų sukarintą grupuotę „Hezbollah“, kuri gali atverti antrąjį frontą prieš Izraelį.

Savo ruožtu Wang Yi teigė, kad Jungtinės Valstijos turėtų „atlikti konstruktyvų ir atsakingą vaidmenį, kad klausimas būtų kuo greičiau išspręstas politiniu būdu“, sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Spręsdamos karštus tarptautinius klausimus didžiosios šalys turi laikytis objektyvumo ir teisingumo, išlikti ramios ir santūrios ir imtis iniciatyvos laikytis tarptautinės teisės“, – sakė Wang Yi.

REKLAMA

Kinijos užsienio reikalų ministras pridūrė, kad Pekinas ragina „kuo greičiau sušaukti tarptautinį taikos susitikimą, kuriuo būtų skatinama siekti plataus sutarimo“.

„Pagrindinė palestiniečių klausimo išeitis – įgyvendinti dviejų valstybių sprendimą“, – sakė Wang Yi.

Oficialiuose Kinijos pareiškimuose dėl konflikto, kuriuose smerkiamas smurtas, „Hamas“ konkrečiai neįvardijama, todėl kai kurie Vakarų pareigūnai juos kritikavo, sakydami, kad jie yra per silpni.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Valstijos laiko Kiniją savo pagrindine varžove, tačiau pastaruoju metu abi šalys stengėsi sumažinti įtampą. Birželį A. Blinkenas surengė retą vizitą į Pekiną.

M. Milleris sakė, kad Artimuosiuose Rytuose yra sričių, kuriose abi galybės galėtų bendradarbiauti.

Pokalbio telefonu metu taip pat buvo aptarti Kinijos ir JAV santykiai, kurie pastaraisiais metais buvo labai įtempti dėl įvairių opių prekybos ir geopolitinių klausimų.

Tačiau Wang Yi teigė, kad yra ir teigiamų ženklų.

„Pastaruoju metu Kinija ir Jungtinės Valstijos surengė keletą aukšto lygio kontaktų, o dvišaliai santykiai, atrodo, nurimo ir stabilizavosi“, – sakė Wang Yi.

„(Tai) palankiai įvertino abiejų šalių žmonės ir tarptautinė bendruomenė“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų