• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Blinkenas: Izraelis turi teisę ir pareigą gintis

Papildyta 14.43 val.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį pakartojo, kad Izraelis turi teisę ir pareigą gintis, žydų valstybei toliau vykdant Gazos Ruožo puolimą iš oro ir sausumoje po „Hamas“ išpuolio.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį pakartojo, kad Izraelis turi teisę ir pareigą gintis, žydų valstybei toliau vykdant Gazos Ruožo puolimą iš oro ir sausumoje po „Hamas“ išpuolio.

REKLAMA

„Izraelis turi ne tik teisę, bet ir pareigą gintis (...), kad užtikrintų, jog ši spalio 7-oji niekada nepasikartotų“, – sakė A. Blinkenas žurnalistams, Tel Avive susitikęs su Izraelio prezidentu Isaacu Herzogu.

Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai įsiveržė per sieną ir, pasak Izraelio pareigūnų, nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių.

Po šio išpuolio Izraelis prieš „Hamas“ kontroliuojamą anklavą pradėjo vykdyti nesiliaujančią bombardavimo kampaniją, per kurią, Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šioje teritorijoje žuvo daugiau kaip 9,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Izraelis taip pat įvedė paralyžiuojančią Gazos Ruožo apsiaustį, dėl kurios jo gyventojams labai trūksta maisto, vandens, vaistų ir degalų.

REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

REKLAMA

A. Blinkenas Izraelyje surengė atskirus susitikimus su I. Herzogu ir Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu.

A. Blinkenas, kuris nuo karo pradžios jau antrą kartą lankosi Artimuosiuose Rytuose, paragino Izraelį apsaugoti civilius gyventojus, patekusius į kryžminę ugnį, ir „suteikti pagalbą tiems, kuriems jos labai reikia“.

Prieš atvykdamas į žydų valstybę, A. Blinkenas sakė sieksiąs, kad Izraelis imtųsi konkrečių veiksmų norint užtikrinti, kad žala palestiniečių civiliams gyventojams būtų sumažinta.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbėsime apie konkrečius veiksmus, kurių galima ir reikia imtis siekiant kuo labiau sumažinti žalą vyrams, moterims ir vaikams Gazoje“, – prieš išvykdamas į Izraelį žurnalistams sakė JAV valstybės sekretorius.

„Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios tai daryti“, – teigė A. Blinkenas.

„Kai matau palestinietį vaiką – berniuką, mergaitę – ištrauktą iš po sugriuvusio pastato griuvėsių, tai mane sukrečia ne mažiau nei matant vaiką Izraelyje ar bet kur kitur“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taigi, mes privalome į tai reaguoti ir reaguosime“, – pridūrė jis.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo visapusišką paramą ir didesnę karinę pagalbą Izraeliui, tęsiančiam kampaniją Gazos Ruože, tačiau akivaizdžiai pakeitė toną ir išreiškė užuojautą dėl palestiniečių kančių.

„Manau, kad mums reikia pauzės“, – ketvirtadienį per rinkimų kampanijos renginį sakė J. Bidenas.

Vėliau JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis) patikslino, ką reiškia tokia pauzė.

„Humanitarinė pauzė (...) yra laikina, lokali ir kryptinga, orientuota į konkretų tikslą ar tikslus – humanitarinė pagalba įvežama, žmonės išvežami“, – žurnalistams sakė J. Kirby.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų