Bitkoinus atrado ir ultradešinieji: finansuojamos nacionalistų grupuotės

Dešiniųjų ekstremistų jėgos surado bitkoinus – kaip darbo įrankį, pajamų šaltinį ir politinį simbolį, rašoma vokiečių „Handelsblatt“.

Iš pirmo žvilgsnio, bitkoinas ir „naujoji dešinė“ neturi daug bendro. Kriptovaliutos šalininkų idėjos yra idealistinės ir libertarios. Kiekvienas pasaulio pilietis gali tapti globalaus mokėjimų tinklo, nepriklausomai nuo kilmės ir finansinių galimybių, nariu. „Naujosios dešinės“ atstovams globalizacija kelia šleikštulį. Priešpastatydami prieš „į globalizacijos liūną įtrauktą žmogų“ jie siūlo grąžinti senąsias sienas tarp tautų, skirtingų odos atspalvių ir lyčių. Kur gi slypi jų potraukio bitkoinams priežastis?

„Ultradešiniuosius ir kriptovaliutų šalininkus jungia viena argumentacijos linija – neapykanta finansinio kapitalizmo institutams, – aiškina Diuseldorfo universiteto profesorius Fabianas Virchowas, tiriantis dešiniųjų ekstremizmą ir neonacizmą. – Ultradešiniųjų akyse tokie institutai neturi demokratinio pagrindo ir turi būti panaikinti“.

Bitkoinas taip pat 2008-aisiais atsirado kaip opozicija galiojusiai bankų sistemai, pažymima straipsnyje.

Ultradešiniuosius ir kriptovaliutų šalininkus jungia ne tik ideologijos dalis: nacionalistai bitkoiną ir panašią valiutą laiko efektyviu instrumentu. Po to, kai „PayPal“, „Apple Pay“ ir sutelktinio finansavimo priemonės blokavo eilės nacionalistų sąskaitas po išpuolių Šarlotesvilyje, nacionalistai surado sau kriptovaliutą, kaip naują priemonę pervesti pinigus ir gauti pajamas. Pervedimai kriptovaliuta yra saugūs, decentralizuoti, anoniminiai ir jų neįmanoma kažkaip uždrausti ar užkirsti kelią jų eigai.

Anot naujienų portalo „Business Insider“, nacionalistams po riaušių Šarlotesvilyje sulaukė nemažų piniginių perlaidų, kurios dažnai savyje turėjo skaičius 1488, teigiama straipsnyje.

REKLAMA

Vokiečių leidinio straipsnyje pažymima, kad amerikiečių nacionalistai kol kas vienareikšmiškai laimi aukojimo kriptovaliuta lentynėse prieš savo kolegas Europoje. Jiems sužeriamos daug didesnės sumos, negu europiečių ekstremistams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų