tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas nesutinka su nuostata, kad Rusija turėtų būti paskelbta terorizmą remiančia valstybe.

JAV prezidentas Joe Bidenas nesutinka su nuostata, kad Rusija turėtų būti paskelbta terorizmą remiančia valstybe.

REKLAMA

Žurnalistų Baltuosiuose rūmuose paklaustas, ar Rusija turėtų būti pripažinta valstybine terorizmo rėmėja, prezidentas sakė „Ne“.

Tokia J. Bideno pozicija aiškinama tuo, kad paskelbus Rusiją valstybine terorizmo rėmėja, JAV vyriausybė būtų priversta apriboti užsienio pagalbą, sumažinti gynybos eksportą ir pardavimą, įvesti dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę ir kt., skelbia „Reuters“.

Dabartinės keturios valstybės, kurias JAV nurodė terorizmo rėmėjais – Kuba, Šiaurės Korėja, Iranas ir Sirija – su pasauliu prekiauja kur kas mažiau nei Rusija. Amerikos valdžia net Šaltojo karo metais nedrįso įtraukti SSRS į šį sąrašą.

Kovo 1 dieną Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į pasaulio šalių lyderius ir paprašė pripažinti Rusiją teroristine valstybe po Rusijos įsibrovėlių raketos atakos centrinėje Charkivo aikštėje.

REKLAMA

Birželio 24 dieną JAV Senato Užsienio santykių komitetas pritarė rezoliucijai pripažinti Rusiją valstybine terorizmo rėmėja. Po mėnesio JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi paragino valstybės sekretorių Antony Blinkeną paskelbti Rusiją valstybine terorizmo rėmėja – kitaip Kongresas tai padarytų.

Rugpjūčio 13 d. Maskva perspėjo Vašingtoną, kad Rusijos pripažinimas valstybine terorizmo rėmėja būtų „taškas, iš kurio nėra sugrįžimo“ ir kad tuomet Rusija gali sumažinti diplomatinių santykių su JAV lygį ar net juos nutraukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų