Beveik visa JAV tapo COVID-19 infekcijos židiniu

Beveik visa Jungtinių Valstijų teritorija šiuo metu yra intensyvaus koronaviruso užkrato plitimo zona, pareiškė išrinktojo prezidento Joe Bideno suburto patariamojo komiteto dėl COVID-19 narys epidemiologas Michaelas Osterholmas.

„Svarbu suprasti, kad beveik visa JAV tapo infekcijos židiniu, o tai reiškia, kad iš tikrųjų židinio nėra niekur, jis yra visur“, – britų leidiniui „The Guardian“ sakė specialistas iš Minesotos universiteto.

M. Osterholmas apgailestavo, kad kai kurie Amerikos gyventojai vis dar rimtai nevertina krizės, ir patarė tokiems žmonėms „tiesiog valandą pabūti reanimacijoje“, kad suprastų, kokia pavojinga yra padėtis. 

J. Bideno įsteigtą komitetą sudaro 13 narių. Išrinktasis prezidentas taip pat paskelbė sukūręs 52 asmenų grupę, kuri koordinuos federalinių agentūrų darbą kovoje su koronavirusu, perduodant valdžią JAV po prezidento rinkimų.

Anksčiau J. Bideno komanda pasiūlė reagavimo į epidemiologinę krizę planą, kuriame numatomas testavimo dėl koronaviruso išplėtimas, apsaugos priemonių gamyba, sveikatos draudimo sistemos pakeitimai, daugiapakopė nemokamos vakcinacijos programa ir papildomų 100 tūkstančių žmonių įdarbinimas sveikatos priežiūros sistemoje.

Kiek anksčiau patariamojo komiteto vadovas gydytojas Vivekas Murphy sakė, kad J. Bideno komanda neplanuoja šalyje įvesti visuotinio karantino, o apsiribos tikslingesnėmis kovos su COVID-19 priemonėmis.

COVID-19 statistiką skelbiančio portalo „Worldometers“ duomenimis, JAV koronavirusas iki šiol patvirtintas daugiau nei 11 milijonų žmonių, per 249 000 pacientų mirė. Tai didžiausi skaičiai pasaulyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų