Bažnyčia ir popiežius pribloškė LGBTQ bendruomenę: Dievas negali laiminti nuodėmės

Vatikanas pirmadienį paskelbė, kad Katalikų bažnyčia nelaimins tos pačios lyties asmenų sąjungų. Šiame popiežiaus Pranciškaus patvirtintame pranešime užsimenama ir apie „homoseksualumo pasirinkimo nuodėmę“.

Savo sprendime Bažnyčia įvardijo homoseksualumą kaip „pasirinkimą“, pažymėjo, kad tai yra „nuodėmė“ ir kad jis negali būti būti pripažintas objektyviai atitinkantis Dievo planą.

Toks kategoriškas Bažnyčios pareiškimas tikrai nuvils milijonus katalikų gėjų ir lesbiečių visame pasaulyje, rašoma CNN.

„Homoseksualių sąjungų palaiminimas negali būti laikomas teisėtu“, – pareiškime rašė aukščiausia Vatikano doktrinos įstaiga – Tikėjimo doktrinos kongregacija.

Dokumente rašoma, kad „Dievas nepalaimina ir negali palaiminti nuodėmės“.

Popiežius Pranciškus, kuris dažnai pateikiamas kaip šiuolaikiškos religijos skleidėjo pavyzdys dėl jo draugiškos pozicijos LGBTQ žmonių atžvilgiu tiek už Bažnyčios ribų, tiek joje pačioje, oficialiai patvirtino šį Bažnyčios raštą.

Smūgis tikėjusiems Bažnyčios „modernizacija“

Toks sprendimas gali tapti smūgiu, kurie su popiežiaus Pranciškaus atėjimu tikėjosi „Bažnyčios modernizacijos homoseksualumo klausimu“. Dešimtys valstybių visame pasaulyje, įskaitant ir daugelį Vakarų Europoje, yra legalizavusios tos pačios lyties asmenų santuokas, o Bažnyčios nenoras priimti LGBTQ asmenų potencialiai stabdė jaunų žmonių įsitraukimą į institucijos veiklą, rašoma CNN.  

„Negalima palaiminti santykių ar partnerystės, net ir stabilios, susijusios su seksualine veikla ne santuokoje, kaip tai daroma tos pačios lyties asmenų sąjungų atveju“, – rašoma Vatikano išaiškinime.

Rašte teigiama, kad gėjai ir lesbietės, kaip pavieniai asmenys, gali sulaukti palaiminimo, jeigu gyvena laikydamiesi Bažnyčios mokymų. „(Šis sprendimas) nedraudžia palaiminimo, skirto asmenims, turintiems homoseksualių polinkių, kurie išreiškia valią gyventi ištikimai Dievo planams, kaip siūlo Bažnyčios mokymas“, – dėstome rašte.

REKLAMA

Tos pačios lyties asmenų sąjungoms suteikiamas palaiminimas būtų ženklas, kad Katalikų Bažnyčia tam pritaria ir skatina „rinktis ir gyvenimo būdą, kurio negalima pripažinti objektyviai atitinkančius apreikštus Dievo planus“, teigiama Vatikano rašte.

Pranešime teigiama, kad „pats Dievas niekada neatsisako palaiminti kiekvieno savo piligrimo vaiko šiame pasaulyje... bet jis nelaimina ir negali palaiminti nuodėmės“.

Vatikanas pabrėžė, kad negatyvus tos pačios lyties asmenų sąjungos palaiminimo vertinimas nereiškia asmenų vertinimo. Šis Vatikano dokumentas buvo paskelbtas „kaip atsakas į klausimus iš kunigų ir tikinčiųjų“.


Rašyti komentarą...
A
Ačiū
2021-03-15 16:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už pasaulio sutvardymą, nepaverčiant jo absoličiu balaganu
Atsakyti
-17

S
Super
2021-03-15 16:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu pagaliauuu,
Atsakyti
-16

V
Vallio
2021-03-15 16:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šventas žodis.
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (175)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų