Tyrinėtojai Baltijos jūros dugne aptiko didžiulį ir neidentifikuotą objektą, kuris sukėlė daugybę klausimų. Maža to, viename vaizde jis iš viršaus nepaprastai primena „Millennium Falcon“.
Buvo svarstoma, jog tai gali būti asteroidų fragmentai, vulkaninės kilmės uolienos, Šaltojo karo laikų povandeninių laivų bazės arba, žinoma, neatpažintas skraidantis objektas (NSO), rašo „IFL Science“.
Tyrėjas tikėjo, kad rado „kažką labai unikalaus“
Baltijos jūros anomaliją pirmą kartą aptiko „Ocean X Team“ – „pasaulyje pirmaujanti giliavandenių tyrinėjimų kompanija, kurios tikslas – atrasti prarastus lobius, istorines laivų nuolaužas ir povandenines anomalijas“, kaip rašoma jų interneto svetainėje.
2011 m. ekspedicijos metu jie užfiksavo keistą vaizdą, kuriame buvo matyti objektas jūros dugne, maždaug 91 metro gylyje.
What is 'The Baltic Sea Anomaly'? 👀 pic.twitter.com/DOyZqJKacZ
— Jay Anderson (@TheProjectUnity) July 3, 2025
Atvykę tyrinėti radinio iš arčiau, jie susidūrė su keistais trikdžiais – anot jų, virš objekto nustojo veikti visi elektroniniai prietaisai. Nutolus apie 200 metrų nuo paslaptingos struktūros, visa įranga vėl pradėjo veikti.
2014 m. „Ocean X Team“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Dennisas Asbergas sakė: „Esu šimtu procentų įsitikinęs ir tikiu, kad radome kažką labai, labai, labai unikalaus.“
Ir tęsė: „Ar tai meteoritas ar asteroidas? O gal Šaltojo karo laikų povandeninio laivo bazė, kuri kažkaip buvo pagaminta ir pastatyta ten? O gal – NSO?“
These are the first sidescan images we took of the Baltic Sea anomaly. Since then, we've seen many more intriguing signs. Investigating this unique, extraordinary object will be incredibly exciting and important. #EXPLORER #Balticsea @DrBeaVillarroel pic.twitter.com/RFfdj4k1kA
REKLAMA— Dennis Asberg (@dennis_asberg) April 23, 2025
Kas iš tiesų yra anomalija Baltijos jūroje?
Ši istorija, be abejo, sulaukė didžiulio dėmesio iš žiniasklaidos ir sužadino žmonių vaizduotę, ypač tų, kurie neatsispiria jūrų gelmių paslaptims.
Tačiau mokslas padarė tai, ką daro geriausiai – pateikė gana žemišką paaiškinimą keistiems dalykams, užfiksuotiems „Ocean X Team“ vaizduose.
Iš vietos paimti ir Stokholmo universiteto geologijos docentui Volkeriui Bruchertui perduoti uolienų mėginiai parodė, kad objektą sudarė granitas, gneisas ir smiltainis – tipiškos uolienos, randamos ledyniniuose baseinuose, tokiuose kaip Baltijos jūra.
Keisčiausias radinys – vienas bazalto gabalas (sukietėjusi lava), bet net ir tai nėra taip paslaptinga, kaip gali pasirodyti.
„Kadangi visą šiaurės Baltijos regioną stipriai veikė ledynų tirpsmo procesai, tiek šis objektas, tiek uolienų mėginiai greičiausiai susiformavo dėl ledyninių procesų“, – 2012 m. sakė V. Bruchertas.
Ir pridūrė: „Tikėtina, kad šias uolienas į šią vietą atgabeno ledynai.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!