REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai nerodant ženklų, kad ketintų trauktis iš Krymo pusiasalio, JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį išreiškė susirūpinimą, kad Maskva gali veržtis giliau į Ukrainą ir perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, jog tai būtų blogas sprendimas.

Rusijai nerodant ženklų, kad ketintų trauktis iš Krymo pusiasalio, JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį išreiškė susirūpinimą, kad Maskva gali veržtis giliau į Ukrainą ir perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, jog tai būtų blogas sprendimas.

REKLAMA

B.Obama tvirtai laikėsi savo pozicijos, kad Krymas ir toliau yra Ukrainos dalis, nors gležna naujoji Ukrainos vyriausybė Kijeve nurodė išvesti savo karius iš šios teritorijos.

„Mes nepripažįstame to, kas vyksta Kryme“, – sakė B.Obama pirmose savo spaudos konferencijoje po to, kai prieš dešimt dienų po referendumo Rusija aneksavo Krymą. B.Obama nesutiko, su „nuomone, kad aplaidžiai per dvi savaites suorganizuotas referendumas“ galėtų turėti teisėtą galią.

B. Obama taip pat sakė, kad nemano, jog tarptautinis Krymo kaip Rusijos dalies pripažinimas yra „baigtas sandėris“. Tačiau jis taip pat sakė, jog „būtų nesąžininga manyti, jog yra paprastas sprendimas tam, kad jau įvyko Kryme“, kurį kontroliuoja Rusijos kariai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes taip pat esame susirūpinę dėl tolesnio Rusijos veržimosi į Ukrainą“, – kalbėjo B.Obama spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Nyderlandų premjeras Markas Rutte.

REKLAMA

„Manau, kad prezidentui Putinui tai būtų blogas sprendimas, – sakė B.Obama. – Bet galiausiai jis yra Rusijos prezidentas ir būtent jis darys šį sprendimą“.

B.Obama siekė daryti spaudimą Rusijai, kad ši atsisakytų savo agresyvios pozicijos, pasaulio lyderiams susirinkus Branduolinio saugumo viršūnių susitikime. Tačiau Krymo aneksijai pradedant įsišaknyti rytuose, Maskva nekreipia dėmesio į B.Obamos bandymą izoliuoti V.Putiną.

Tuo tarpu M.Rutte sakė, kad nemano, jog Ukrainos krizė baigtųsi kariniu konfliktu.

„Nemanau, kad būtų į tai panašu. Nemanau, kad kas nors to norėtų“, – sakė Nyderlandų premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, jog Vakarai pasilieka galimybę imtis daugiau sankcijų prieš Rusiją, jeigu konfliktas paaštrėtų, ir šios sankcijos, pasak jo „Rusijai suduotų labai smarkiai“.

„Žinoma, niekada negalima garantuoti, kad žmonės Europoje, Kanadoje, JAV nenukentės, – pridūrė premjeras. – Bet žinoma, mes užtikrinsime, kad šios sankcijos būtų suprojektuotos taip, kad turėtų maksimalų poveikų Rusijos ekonomikai, o ne Europos, Kandaos, Japonijos arba Amerikos“.

B.Obama taip pat sakė, kad yra susirūpinęs dėl Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos. „Mes nepritariame tam, kas iš pažiūros yra pastangos įbauginti, – sakė JAV vadovas. – Bet Rusija turi teisę teisėtai laikyti savo karius savo žemėje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar pritaria respublikonų kandidato į prezidentus Mitto Romney (Mito Romnio) vertinimui, jog Rusija yra svarbiausia JAV geopolitinė priešininkė, B.Obama atsakė, kad labiau nerimauja dėl branduolinės bombos Manhatane, nei Rusijoje.

„Amerika turi daugybę iššūkių, – sakė B.Obama. - Rusija yra regioninė galia, kuri grasina savo artimiausioms kaimynėms, ne dėl jėgos, o dėl silpnumo“.

Griežtu pareiškiu Jungtinės Valstijos, Prancūzija, Kanada, Didžioji Britanija, Vokietija, Italija ir Japonija pasmerkė Kryme surengtą referendumą, kuriuo grindžiamas Krymo atskyrimas nuo Ukrainos ir prijungimas prie Rusijos. Šiuo pareiškimu septynių šalių lyderiai nušalino Rusiją iš du dešimtmečius gyvavusios koalicijos, vadinama Didžiuoju aštuonetu (G-8).

„Aiškus tarptautinės teisės pažeidimas yra rimtas iššūkis įstatymų viršenybei pasaulyje ir turi kelti susirūpinimą visoms valstybėms“, – sakoma G-7 deklaracijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų