Baltarusijos opozicijos atstovas: Aliaksandras Lukašenka suinteresuotas karo Ukrainoje tęstinumu

 Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka yra suinteresuotas tuo, kad karas Ukrainoje tęstųsi, nes tai padeda užglaistyti šalies vidaus problemas ir išvengti Vakarų kritikos dėl nedemokratinių procesų. Tai teigia vienas Baltarusijos opozicijos lyderių Anatolijus Liabedzka.

„A. Lukašenka jau prarado savo išskirtinumą, jis yra priešpaskutinis Europos diktatorius ir jis, aišku, yra suinteresuotas tuo, kad karas Ukrainoje tęstųsi. Nes karas Ukrainoje pirmiausia leidžia Baltarusijos vyriausybei laikyti žmones baimėje, kasdienėje baimėje. O baimės virusu užkrėstą tautą yra lengva valdyti ir išnaudoti. Antra, Ukrainoje vykstantis karas leidžia Raudoniesiems rūmams nukreipti dėmesį nuo ekonominių problemų ir finansų krizės šalyje. Trečia, karas leidžia A. Lukašenkai pasitraukti iš izoliacijos: gėlės Angelai Merkel, kava François Hollande’ui (Fransua Holandui) leidžia pakelti santykius tarp A. Lukašenkos ir Vakarų į naują „taikos“ lygmenį, bet šias „taikos“ sąlygas diktuoja Baltarusijos vadovas“, – antradienį Vilniuje sakė A. Liabedzka.

Opozicinės Baltarusijos Jungtinės piliečių partijos pirmininkas Seime tarptautiniame parlamentarų susitikime, skirtame demokratijos problemoms ir perspektyvoms aptarti, kalbėjo apie paraleles tarp Baltarusijos bei Rusijos režimų ir tvirtino, kad jų tikslas yra tas pats – „pašalinti žmones, kurių negalima nupirkti bei parklupdyti“, ir „įbauginti visus, kurie nenori gyventi melo ir neapykantos pasaulyje“.

REKLAMA

„Šaunant į Borisą Nemcovą norėta nužudyti tikėjimą pokyčiais. Taigi turime būti solidarūs su Rusijos demokratais“, – sakė A. Liabedzka

A. Liabedzkos teigimu, A. Lukašenkos ekonominis modelis „atvedė šalį į aklavietę“. Pasak opozicijos atstovo, sausį infliacijos lygis šalyje pasiekė 3 procentus, vidutinis atlyginimas sumažėjo ir šiuo metu siekia apie 500 dolerių. Šiemet Baltarusija taip pat turės sugrąžinti skolas kreditoriams, kurios siekia 5 mlrd. dolerių – būtent tiek, kiek sudaro nacionalinės valiutos atsargos.


Rašyti komentarą...
K
Krizė
2015-03-10 13:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikalinga? Kam? Opozicijai? Krizės niekur niekada ir niekam neturi reikėti...Įtempkit mąstymą ir sugalvokit kaip žmones link savęs priartinti,o ne krizes organizuokit.Krizė-nuostoliai,žmonių praradimai ir mirtys.Kam
viso to reikia? Argi negalima taikiai,protingai,atsargiai? Laiko reikės,be abejonės,bet kam kelti chaosą?
Tokių lebedzkų visi kampai pilni,o paskui muštynės,areštinės ir netgi žudynės.Intelektas,išmintis,mąstymo
greitis reikalingas,o ne krizių organizatorių patirtis.Sėkmės.
Atsakyti
0

S
Slibinas
2015-03-10 14:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia opozicija, ka jus nusisnekat! ir 5% opozicijos nuomone tik idiotams gali but idomi! geriau paaiskinkit kodel pabaltijo zememis jau jankiu tankai ritinejasi?
Atsakyti
-1

p
puslibinis
2015-03-10 16:28:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ka-tau tie tankai maisi? turbut patiktu, kad putiniski tankai ridinetus- tai ir jokiu klausimu nekiltu?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų