Artėjantis narystės referendumas kelia nerimą britų ūkininkams

Toby'is Bulginas nerimastingai apžvelgia savo ūkį mąstydamas apie artėjantį referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje, kuris gali turėti rimtų pasekmių jo gyvenimui.

Saulės nuglostyti laukai šalia jo ūkio Norfolke, Rytų Anglijoje, bliaunančios avys ir čiulbantys paukščiai, rodos, yra taip toli nuo ES valdžios koridorių Briuselyje. Tačiau T. Bulginas nerimauja, kad Britanijai išstojus iš ES, tai gali smarkiai paveikti jau ir taip sunkumų turintį Jungtinės Karalystės žemės ūkio sektorių.

T. Bulginas gauna išmokų pagal ES tvarios žemdirbystės programą, nes leidžia apsemti kai kuriuos laukus, kad būtų sukurta gyvenamoji aplinka paukščiams. ES jam kompensuoja už prarastą ganyklų plotą.

„Šiuo metu gauname bendrą išmoką, kuri, kaip manau, nebebus mokama, jeigu JK pasitrauks iš ES“, – sakė jis, pridurdamas, kad po išstojimo britų valdžia veikiausiai sudarys prekybos sutartis, kurios bus labai nenaudingos britų žemės ūkiui.

Netikrumas dėl subsidijų

Britų ūkininkai yra gausiai subsidijuojami pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką. Tipinis ūkininkas per metus gauna 27 000 svarų, o tai yra daugiau už metinę ką tik pradėjusio dirbti mokytojo algą.

REKLAMA

Įvairios išmokos sudaro 30-40 proc. T. Bulgino pajamų. Kai kurie ūkininkai iš ES gauna ir daugiau nei 50 proc. savo pajamų. Referendumas dėl JK narystės ES bus rengiamas birželio 23 d. Išlieka neaišku, kokia ateitis laukia britų ūkininkų, jei šalis išstos iš ES.

„Nėra tokio dalyko, kaip pigūs pietūs, – aiškina ūkininkas. – Kažkas vis tiek turi sumokėti. Arba vartotojas už maistaą moka brangiau, arba ūkininkas turi gauti subsidijų, kad gamintų pigesnius maisto produktus. Jeigu negausime subsidijų, o kiti Europoje jų gaus, mūsų ūkininkai ilgai nepratems.“

Tiesa, žemės ūkio ministras George'as Eustice'as, beje, pasisakantis už JK pasitraukimą iš ES, ūkininkus ramina. „JK vyriausybė teiks ūkininkams tiek pat paramos, ar net daugiau, nei jie sulaukia dabar“, – neseniai jis pasakė ūkininkams.

T. Bulginas supranta, kodėl tiek daug žmonių nori, kad Britanija išstotų iš Europos Sąjungos, tačiau pats jis jau apsisprendė. „Esu britas, esu anglas, – sakė jis. – Mano širdis sako „turime išstoti iš ES“, tačiau mano protas sako, kad turime likti. Nemanau, kad JK taip rūpinsis žemės ūkiu, kaip tai daro ES.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų