Vėliau Davidas Šachnazarianas pridūrė: „Iš tiesų tai, Armėnijos valdžia savo veiksmais gynė Rusijos korupcinės sistemos šalyje interesus. Didžiąją dalį mūsų bendrovių valdo Rusijos valstybinės bendrovės, kurioms prioritetinė yra ne verslo sritis, o politinis spaudimas ir korupciniai interesai, ir dabar jų pagrindinė užduotis – finansiškai išsunkti Armėniją, tuo pačiu pakeliant emigraciją“.
D. Šachnazarianas įsitikinęs, kad pilietinės iniciatyvos, judėjimai artimiausiu metu įgis labiau organizuotas formas ir atsiras suvokimas, kad jie patys gali išspręsti visas problemas, iš naujo patvirtinus savo nepriklausomybę ir savo suverenitetą. „Mes turime pakankamai subrendusį ir rimtą jaunimą, kuriuo reikia didžiuotis. Šis jaunimas – nepriklausomybės karta, ir ji mūsų šaliai turi iš naujo iškovoti suverenitetą ir nepriklausomybę“.
Politikas taip pat įsitikinęs, kad šie įvykiai yra civilizacijų pasirinkimo, kurį atliko Armėnijos valdžia, kai šalis įstojo į Rusijos inicijuotą Eurazijos ekonominę sąjungą (EES), pasekmė. „Tai yra akivaizdu, ne sudėtingėjanti vidaus socialinė ir ekonominė situacija, o visų pirma išoriniai iššūkiai ir jų nulemta vidaus politika, lemia šiuos visa apimančius sprendimus. Pati valdžia savo veiksmais dar labiau apsunkino Armėnijos statusą – tapusi EES nare ji dar labiau atitolino Armėniją nuo civilizuoto pasaulio ir sukūrė naujų kliūčių šalies santykiuose su ES, Europos šalimis ir tarptautinėmis struktūromis“, – pasakojo D. Šachnazarianas.
Jerevane septintą dieną tęsiasi protestai dėl didinamų elektros kainų
Armėnijos sostinėje ketvirtadienį jau septintą dieną tęsėsi protestai dėl elektros kainų didinimo bei policijos smurto, o ryžtingai nusiteikę demonstrantai žada nenutraukti šios pilietinio nepaklusnumo akcijos.
Ketvirtadienio rytą šimtai žmonių tęsė sėdimąjį protestą prie prezidentūros Jerevane, blokuodami eismą pagrindinėje miesto gatvėje, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
Trečiadienį į demonstraciją šiame rajone susirinko daugiau nei 9 tūkst. žmonių.
Demonstrantai, skanduodami šūkius „Esame savo šalies šeimininkai“, ignoravo policijos raginimus išsiskirstyti ir žadėjo toliau spausti prezidento Seržo Sargsiano vyriausybę, kad ši atšauktų sprendimą didinti elektros kainas.
Visuomenės pyktį šioje neturtingoje 3,2 mln. gyventojų turinčioje šalyje, smarkiai nukentėjusioje dėl ekonomikos krizės Rusijoje, išprovokavo vyriausybės sprendimas nuo rugpjūčio 1-osios padidinti elektros kainą daugiau negu 16 procentų.
Protestai prasidėjo praėjusį penktadienį ir išsiplėtė, kai šimtai riaušių policininkų anksti antradienį ėmėsi jėga vaikyti demonstrantus, naudodami vandens patrankas ir gumines lazdas. Tai buvo rimčiausia konfrontacija tarp protestuotojų ir policijos per kelis pastaruosius metus.
Vašingtonas, Briuselis bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija išreiškė susirūpinimą dėl prasiveržusio smurto.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.