REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Esminis karo Ukrainoje momentas bus pasiektas tada, kai ukrainiečių pajėgos pasieks sąsmauką su Krymo pusiasaliu, sako Ukrainos karo apžvalgininkas Oleksijus Arestovyčius.

Esminis karo Ukrainoje momentas bus pasiektas tada, kai ukrainiečių pajėgos pasieks sąsmauką su Krymo pusiasaliu, sako Ukrainos karo apžvalgininkas Oleksijus Arestovyčius.

REKLAMA

Anot jo, tuomet Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas turės priimti sprendimą – arba pereiti prie deeskalacijos, arba padėtį dar labiau eskaluoti.

Manau, kad esminis momentas bus tada, kai Ukrainos kariuomenė išeis į sąsmauką su Krymu. Tada V. Putinas turės arba pereiti prie deeskalacijos, arba prie eskalacijos.

Vienas iš variantų – branduolinis ginklas, bet prieš branduolinio ginklo panaudojimą ne kartą pasisakė Kinija. Manau, kad šį kartą jis (Kinijos lyderis Xi Jinpingas viešėdamas Maskvoje – red. past.) tai pakartojo.

Tačiau taip pat aišku, kad bus atitinkama Europos reakcija, kai jis bandys pradėti branduolinį karą Europoje ir Vakaruose“, – išskirtiniame interviu TV3 laidai „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ sako jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot O. Arestovyčiaus, tam, kad ukrainiečiai galėtų pereiti į kontrpuolimą bei atakuoti visas rusų okupuotas teritorijas, kartu ir Krymą, šaliai reikia daugiau tolimojo nuotolio ginkluotės, daugiau amunicijos.

REKLAMA

Jeigu ukrainiečiams pavyktų užsitikrinti pleištą į Azovo jūrą, anot jo, sugriūtų visas rusų frontas nuo Chersono iki Mariupolio.

„Pasiektume Krymą, o Krymas yra Putino karūnos brangakmenis. Ar galite įsivaizduoti, kaip jis atrodys, kai pradėsime atakuoti Rusijos bazes ir aerodromus, skandinti laivus ir sugriausime Krymo tiltą. Ir darysime tai tiksliai, kad gyvenimas neatrodytų kaip medus.

Pas juos prasidės sunki vidaus politinė krizė. Situacija turės arba paaštrėti, kas reikštų branduolinį ginklą, prieš kurį pasisako kinai, amerikiečiai, visas likęs pasaulis, dalis Rusijos elito.

REKLAMA
REKLAMA

Arba deeskaluotis – šis beprotis jau griebiasi branduolinio mygtuko ir turi būti pašalintas. Artėjame prie vieno iš šių scenarijų. Pamatysime“, – tikina O. Arestovyčius.

Jis taip pat teigia, kad Hagos teismui išdavus arešto orderį Vladimirui Putinui, tarp rusų elito kilo konfliktas. Anot jo, rusų oligarchai suprato, kad neliečiamų nėra.

„Po to, kai Putinui buvo išduotas tarptautinis arešto orderis, daug kas Rusijoje susimąstė, mes gavome signalų, ar reikia dėti vienoje svarstyklių pusėje Putiną, o kitoje visą Rusijos oligarchiją, visus Rusijos valdžios atstovus, visus žmones, kurie palaiko Rusiją ir naudojasi Rusija“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai buvo išduotas orderis V. Putinui, jie suprato, kad neliečiamų nėra. Taip pat, kad ir visi kiti atsidūrė pavojuje. Ir štai mes turime sumokėti už nusikaltimus arba iškeisti vieno kvailio gyvybę į jų gyvybę. Į jų galimybę sakyti, kad dėl visko kaltas jis. Ir tai – ne mūsų kaltė“, – tikina O. Arestovyčius.

Krymą Rusija neteisėtai aneksavo dar 2014-aisiais.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų