Amerikos stambusis verslas sutinka su Donaldo Trumpo mokestine reforma

Daugiau nei 25 stambios JAV kompanijos, įskaitant tokias pirmaujančias eksporto bendroves, kaip „General Electric, „Boeing“, „Oracle“, „Dow Chemical“, „Pfizer“ ir „Eli Lilly“, suformavo koalicija „Pagaminta Amerikoje“ („American Made Coalition“), kuri yra pasirengusi paremti naujojo šalies prezidento Donaldo Trumpo ir Respublikonų partijos mokestinę reformą.

Šių korporacijų vadovai mano, kad respublikonų Atstovų Rūmuose pasiūlyti mokestiniai pakeitimai „padės amerikiečių darbo vietoms ir Amerikoje pagamintoms prekėms“.

Pasiūlytas įstatymo projektas atima iš kompanijų galimybę išskaityti importuojamų prekių ir paslaugų vertę iš mokestinės bazės, tačiau siūlo iš apmokestinamų pajamų išbraukti iš eksporto gautą apyvartą. Šiuo metu JAV kompanijos moka pelno mokestį, nepriklausomai nuo to, kur elnas buvo gautas, rašo „The Washington Examiner“.

Bendra pelno mokesčio tarifą kompanijos siūlo sumažinti nuo 35 iki 20 proc. bei įvesti 20 proc. mokestį importui.

Praėjusią savaitę Atstovų Rūmų biudžeto reikalų komiteto pirmininkas Kevinas Brady pareiškė, kad respublikonų siūlomai mokesčių reformai įgyvendinti reikės verslo paramos.

REKLAMA

Tuo tarpu siūlomus pakeitimus griežtai sukritikavo importuojančios bendrovės, įskaitant mažmenininkes „Wal-Mart“, „Target“, „Best Buy“, naftos perdirbimo kompanijas ir JAV veikiančias užsienio automobilių gamintojus („Toyota“). Šios bendrovės diena anksčiau – vasario 1 d – pranešė sukūrusios savo lobistinę grupę.

Pavyzdžiui, „Best Buy“ kongresmenams išplatino vieno nepriklausomo analitiko parengtus duomenis, kurie rodo, kad įvedus 20 proc. importo mokestį kompanijos metinis 1 mlrd. JAV dolerių pelnas virstų 2 mlrd. JAV dolerių nuostoliu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų