G. Galuščenko supažindino B. Brink su energetikos sektoriuje esančia padėtimi ir rusų atakų pasekmėmis.
„Mums pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau priešas tęsia savo atakas ir be kita ko, puola ir mūsų pastotes“, – sakė G. Galuščenko.
Ministro teigimu, šiuo metu iš bendrovių renkama informacija apie tai, ko reikia rusų atakų pasekmėms likviduoti. Labiausiai nukentėjo šiluminės jėgainės ir hidroelektrinės. Būtina aukštos įtampos įranga, automatiniai transformatoriai ir remonto įranga.
B. Brink atkreipė dėmesį, kad Jungtinės Valstijos yra pasirengusios padėti atstatyti energetikos sektorių bei pasirengti kitam šildymo sezonui.
Susitikimo metu šalys taip pat aptarė bendradarbiavimą stiprinant fizinę energetikos infrastruktūros objektų apsaugą.
Ministras ir ambasadorė kalbėjo ir apie priemones, kaip iki kito šildymo sezono būtų galima decentralizuoti elektros gamybą ir ypač apie būtinybę suformuoti papildomų paskirstytosios gamybos pajėgumus.
Kovo 22 d. Rusija ėmė vėl vykdyti plataus masto išpuolius prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą. Per raketų ir dronų atakas buvo apgadintos šiluminės elektrinės, Dnipro hidroelektrinė bei aukštos įtampos pastotės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!