Alimentus, mokamus vieno iš tėvų, priklausomai kas – tėvas ar mama gyvena atskirai nuo vaiko, gali gauti tėvas/mama/senelis(-ė) ar globėja(-s), kuri(-s) rūpinasi ir augina vaiką.Alimentai nebūtinai privalo būti mokami pinigine forma. Jei abu tėvai sutinka, tai gali būti, pavyzdžiui, rūbai, mokyklinės uniformos, maistas, išmoka už būsto/daiktų remontą ir pan.

Prieš dvejus metus, pasikeitus įstatymams, tėvams, gaunatiems alimentus, buvo leista pasilikti visą alimentų sumą, neprarandant galimybės gauti pašalpas (tokias kaip Tax Credit, Council Tax Benefit, Housing Benefit). Prieš šiuos pakeitimus tėvams, gaunantiems tam tikras pašalpas, buvo mažinama gaunamų alimentų suma.

Alimentų mokėjimo susitarimas: būdai

1. Kaip, kada ir kokiu būdu bus mokami alimentai tėvai gali susitarti tarpusavyje, neįtraukdami pašalinių, arba naudojantis šeimos, draugų ar profesionalaus tarpininko pagalba. Tai, beje, yra pats greičiausias ir lengviausias būdas. Jeigu negalite sutarti dėl pinigų sumos, kurią vienas iš tėvų turėtų mokėti, galite paskambinti profesionalams – įstaigai, kuri pataria alimentų mokėjimo klausimais (Child Maintenance Options) numeriu 0800 988 0988. Jie pasistengs apskaičiuoti apytikslę sumą ir jums ją pasakyti telefonu. Tos pačios įstaigos internetiniame puslapyje galite rasti paruoštą formą, kurią užpildžius bus lengviau susitarti dėl alimetų mokėjimo. Žinodami apytikslę sumą galėsite lengviau išspręsti alimentų klausimą. Sutarus dėl sumos, reikia nuspręsti, kaip dažnai ji bus mokama – kas savaitę, dvi, ar kas mėnesį. Daugumai paprasčiausia mokėti kiekvieną kartą, kai gaunamas atlyginimas ar pašalpos, bet tai yra abiejų tėvų susitarimas, kaip patogiau abiems.

REKLAMA

Mokėti galima banko pavedimu, čekiu arba grynais. Geriausia mokėti banko pavedimu, nes pinigai bus sumokėti pilnai, laiku ir, svarbiausia – matomi banko ataskaitoje. Šito jums gali prireikti vėliau, jei tektų kreiptis (ar kreiptųsi jūsų antroji pusė) į profesionalią istaigą dėl alimentų mokėjimo. Jeigu mokėsite čekiu arba grynais, užasirašinėti sumas ir datas taip pat yra svarbu. Tai nebus legalūs dokumentai, bet abiems padėjus savo parašus jie gali praversti ateityje, be to, nekils neaiškumų kada ir kiek sumokėta ar nesumokėta.

Šio susitarimo būdo minusas yra tas, jog jeigu tėvas (ar motina) praleido mokėjimą arba visiškai nustojo mokėti, niekas neturės teisės pinigų išreikalauti.

Pliusai: greitas ir lengvas būdas. Jei abu tėvai sugeba susitarti, dažniausiai jie laikosi savo žodžio. Lankstu: jei vieno ar abiejų iš jūsų situacija pasikeičia, galite nedelsiant susitarti ir dėl kitokio alimentų mokėjimo (sumos, būdo ar datos). Galite susitarti net jei tėvas/mama gyvena užsienyje, kas ne visada įmanoma taikant kitus būdus.

2. Jei dėl kokių nors priežasčių susitarti tarpusavyje neišeina, galima kreiptis į Vaikų Paramos Įstaigą (Child Support Agency, toliau – CSA).

Kreiptis gali:

tėvas/mama ar kitas asmuo, auginantis vaiką;tėvas ar mama, kuris gyvena atskirai nuo vaiko (ir turėtų mokėti alimentus);pats vaikas (nuo 12 metų ir tik Škotijoje).

Galima kreiptis į CSA:

dėl vaiko, jaunesnio nei 16-os metų (arba 19-os, jei jis vis dar mokosi ne aukščiau nei A-lygius (A-levels) arba tėvas/mama dėl jo vis dar gauna vaiko pašalpą (child benefit)).Tėvai, norintys kreiptis į CSA paprastai turi gyventi ir/ar dirbti Jungtinėje Karalystėje. Yra išimčių, apie jas plačiau skaitykite direct.gov.uk puslapyje.Nėra jokio galiojančio teismo sprendimo dėl alimentų mokėjimo, padaryto prieš 2003m arba yra teismo nutartis, įsigaliojusi po 2003m balandžio mėnesio, bet sprendimas buvo priimtas daugiau nei prieš 12mėn nuo prašymo padavimo į CSA.

Jei vaikas, vyresnis nei 12-os metų ir gyvenantis Škotijoje, nori kreiptis į CSA, yra tam tikros sąlygos:

REKLAMA

tėvas ar mama negauna alimetų už jį;negali būti registruota “minute-of-agreement“ per praėjusius metus arba prieš 2003m kovo 3d. (tai legalus kontraktas Škotijoje, dažniausiai pasirašomas su advokatų pagalba ir šiuo atveju nemokus tėvas/mama teisiškai gali būti priverstas mokėti);vaikas turi būti mokinys, bet NE aukštojo išsilavinimo, kaip, pavyzdžiui, universiteto;vaikas turi gyventi atskirai nuo vieno ar abiejų tėvų.

CSA paslaugos (bent jau kol kas) yra nemokamos. Pinigų suma, kurią reikės mokėti vienam iš tėvų priklausys nuo jo(s) pajamų. CSA taip pat atsižvelgia ar tėvas/mama, kuri(s) turės mokėti alimentus, turi kitų vaikų, gyvenančių kartu, ar jie nemoka alimentų kitam vaikui ar vaikams. Taip pat alimentų suma priklausys ir nuo to, kiek dienų su nakvynėmis tas vaikas, kuriam bus mokami alimentai, praleidžia su tėvu/mama, gyvenančiu atskirai. CSA taip pat atsižvelgia į tokias situacijas, kaip, pavyzdžiui:


Rašyti komentarą...
t
taip
2012-06-08 23:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
110 svaru menesiui,manau
Atsakyti
0

l
lapute
2012-08-12 23:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
visada daug buna keblumu tarp tevu is skirtingu saliu susitariant
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų