„Vakar vakare jie slapta nuvežė mane į morgą, kur man parodė Aleksejų“, – sakė ji socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše.
„Pagal įstatymus jie turėjo nedelsdami atiduoti man Aleksejaus kūną, tačiau to nepadarė iki šiol. Vietoje to jie mane šantažuoja, keldami sąlygas, kur, kada ir kaip Aleksejus turi būti palaidotas.
<...> Jie nori nuvesti mane į kapines prie šviežio kapo ir pasakyti: Čia guli tavo sūnus. Aš tam nepritariu“, – nurodė Liudmila Navalnaja.
Išplatintame vaizdo įraše L. Navalnaja nurodė, kad tyrėjai jai grasino.
„Žiūrėdami man į akis, jie pasakė, kad jei nesutiksiu su slaptomis laidotuvėmis, jie ką nors padarys su mano sūnaus kūnu (...) Prašau, kad sūnaus kūnas būtų nedelsiant atiduotas man“, – pareiškė ji.
Skelbia, kad Navalno mirties priežastys neva „natūralios“
A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš antrina, kad „Navalno motinai parodytoje medicininėje mirties ataskaitoje teigiama, kad mirties priežastys yra natūralios“.
Alexey Navalny’s mother has been shown her son's body, but it is not handed over to her. Instead, she is blackmailed. On the Kremlin's orders, the investigators set conditions as to where, when and how Alexey is to be buried. They want to do it secretly https://t.co/E4IxPG2ljN
— Кира Ярмыш (@Kira_Yarmysh) February 22, 2024
Ant Navalno kūno aptikos mėlynės
Rusijos kalėjimų gyvenimo ekspertas Vladimiras Osečkinas tikina, kad Aleksejų Navalną Kremliaus režimo parankiniai galėjo nužudyti „senu KGB kankintojų metodu“ – stipriu smūgiu į širdies plotą, rašoma „The Times“.
Britų leidiniui kalbėjęs žmogaus teisių apsaugos grupės „Gulagu.net“ įkūrėjas V. Osečkinas, šiuo metu dėl grėsmės gimtinėje pabėgęs gyventi į Prancūziją, atkreipė dėmesį, kad ant A. Navalno kūno buvo aptiktos mėlynės, „atitinkančios vieno smūgio techniką“, kurią naudojo KGB budeliai.
V. Osečkinas savo teiginius grindžia informacija, gauta iš kolonijos, kurioje buvo prieš mirtį kalinamas A. Navalnas, šaltinio.
47-erių A. Navalnas prieš mirtį tariamai buvo ilgiau nei 2,5 valandos laikomas po atviru dangumi esančioje vienutėje. Tuo metu oro temperatūra siekė 27 laipsnius šalčio.
„Aš manau, kad iš pradžių jie jį ilgai laikė šalyje ir sulėtino kraujotaką iki minimalių rodiklių. Tuomet užmušti ką nors tampa labai lengva, tai yra sekundžių reikalas, jeigu operatyvinis darbuotojas turi tam tikros patirties šiuo klausimu. Tai yra senas KGB spec. dalinių metodas. Jie mokė savo specus žudyti žmogų vienu smūgiu į širdį, į kūno centrą. Tai buvo vizitinė KGB kortelė“, – „The Times“ cituojamas V. Osečkinas.
Ekspertas taip pat suabejojo J. Navalnajos keliama versija, kad jos vyras galėjo būti nužudytas „Novičiok“ – nervus paralyžiuojančia medžiaga. „Aišku, kad įmanoma, tačiau kuomet kažkas yra laikomas kalėjimų sistemoje, tai yra daug galimybių, kaip jį nužudyti. „Novičiok“ paliktų pėdsakus jo organizme ir nuves tiesiai link Putino, nes jis jau naudojosi juo („Novičiok“) sykį prieš Navalną“, – aiškino jis.
Mirė garsiausias Putino kritikas
47 metų A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur buvo nuteistas kalėti 19 metų pagal kaltinimus, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.
Savaitgalį policija dešimtyse miestų sulaikė šimtus rusų, atėjusių padėti gėlių ir uždegti žvakučių jo garbei prie paminklų Stalino laikų represijų aukoms atminti.
Antikremliškos demonstracijos ar vieši pasipriešinimo režimui pareiškimai Rusijoje yra neteisėti pagal griežtas karinės cenzūros taisykles ir įstatymus, draudžiančius rengti nesankcionuotus mitingus.
Savaitgalį policija ir civiliais drabužiais vilkintys vyrai patruliavo dešimtyse Rusijos miestų, kur žmonės buvo susirinkę pagerbti A. Navalno atminimo.
Buvo keli pranešimai apie tai, kad jie naktį vis pašalindavo žmonių paliktas gėles ir žvakutes.
Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip ant tilto šalia Kremliaus, kur 2015 metais buvo nužudytas kitas pagrindinis Vladimiras Putino kritikas Borisas Nemcovas, vyrai su gobtuvais rinko gėles į šiukšlių maišus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!