Į „mirties sąrašą“ pateko 12 žymių norvegų, kuriuos ekstremistas Breivikas pavadino „A kategorijos šalies išdavikais“. Sąrašo viršuje – Norvegijos Užsienio reikalų ministras Jonas Gar Stere, kuriam Breivikas skyrė „Bepročio Judo“ pravardę. Antroje vietoje – 72 metų amžiaus Darbo partijos narė Gru Harlem Bruntlann, kuri 1981–1996 metais vadovavo Norvegijos vyriausybei. Sąraše yra ir daugiau buvusiu ministrų pirmininkų – Kore Villokas ir Hjelis Magne Bundevikas. Pastarasis užsitarnavo Breiviko antipatiją dėl Serbijos bombardavimo palaikymo.
Andersas Behringas Breivikas, suimtas netrukus po žudynių (Norvegijos policijos nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Į sąrašą taip pat pateko ir daugiau Darbo partijos veikėjų, antifašistų ir žmogaus teisių gynėjų. Išskirti – „Amnesty International“ atstovai ir musulmonų teisių gynėjai. Be šių „A kategorijos žmonių“ Breivikas ketino nužudyti ir keletą mažiau žinomų asmenų, kurie pateko į „B“ ir „C“ kategorijų sąrašus.
Per apklausas Breivikas taip pat pareiškė, kad jo parengti išpuoliai Osle ir Utojos saloje buvo jo „Planas B“. Pagal grėsmingesnį „Planą A“ sprogimai turėjo įvykti ne tik vyriausybės pastato kvartale, bet ir karališkojoje rezidencijoje ir Darbo partijos būstinėje. Vėliau turėjo būti įvykdytos žudynės ir Socialistų partijos būstinėje ir laikraščio „Dagsavisen“ redakcijoje, tačiau Breivikas nusprendė, kad šio plano jam įvykdyti nepavyks, todėl išplaukė į Utojos salą.
2011-ųjų metų liepos 22 dieną Breivikas įvykdė dvigubą teroristinį išpuolį, kurio metu žuvo 77 žmonės. Breivikas savo veiksmus motyvavo siekiu išgelbėti Europą nuo musulmonų.