Septyni mažai žinomi faktai apie scientologiją

Scientologija – tai psichologijos, filosofijos, okultizmo ir mokslinės fantastikos mišinys. Per metus ši organizacija uždirba apie 500 mln. dolerių ir nuolat į savo gretas įtraukia įvairias garsenybes. Štai septyni faktai, padėsiantys susidaryti įspūdį apie šį Rono Hubbardo (Lafayette’as Ronaldas Hubbardas) kūrinį:

Ronas Hubbardas (nuotr. Vida Press)
17

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Septyni mažai žinomi faktai apie Scientologiją

1. Prasidėjo viskas nuo to, kad 1950-aisiais jis parašė sėkmingą knygą apie absoliučios sėkmės, absoliučios sveikatos ir netgi nemirtingumo įgijimo metodiką. Mokslininkai tai iškart pavadino kliedesiais, o R. Hubbardas už paskaitas ir „terapiją“ rinko sau po 500 dolerių. Pamažu prie jo pradėjo šlietis ir įvairaus plauko žvaigždės, dažnai turinčios begalę pinigų, tačiau taip pat „apdovanotų“ ir ne pačiu stabiliausiu psichologiniu tvirtumu. Dabar scientologų bažnyčiai priklauso aktoriai Tomas Cruize’as, Johnas Travolta ir Juliette Lewis.

REKLAMA

2. Ronas Hubbardas laiku įžvelgė savo pamokymuose potencialą ir nusprendė įkurti… bažnyčią: tokiu atveju tu esi atleidžiamas nuo mokesčių ir būtinybės įrodinėti mokslinius faktus. Jis įregistravo Scientologijos bažnyčią ir pradėjo kibirais semti pinigus. Įsigijo naujus namus, antrąją žmoną pakeitė į jaunesnę trečiąją. Tiesa, gyventi kiek trukdė FTB agentai, kurie dėl mokesčių slėpimo pradėjo jo persekiojimą. Scientologiją pradėta drausti kai kuriose pasaulio šalyse.

3. Scientologijos įkūrėjas nusprendė įsigyti laivą ir išplaukė juo į neutralius vandenis. Jo pasekėjai, pasirašę kontraktą tarnauti savo guru, pasekė jam iš paskos. Viskas gal ir būtų romantiška bei smagu, tačiau laivai lūžo, o R. Hubbardas sunkiai tvardėsi. Teigiama, kad laive jis netgi buvo įvedęs savo kriminalinį kodeksą. Už nusižengimus ten buvo galima iš 10 metrų aukšto būti išmestam per bortą.

Ronas Hubbardas (nuotr. Vida Press)

4. Jis atsisakė išlipti į krantą, kol scientologijos nepripažins religija, o jam asmeniškai – neatleis mokesčių „nuodėmės“. Kalbama, kad jis nori užkariauti visą pasaulį. Ir tai nėra jau taip toli nuo tiesos: 1977 metais paaiškėjo skandalingi faktai, kad scientologai įsigavo į valdžios struktūras, šnipinėjo ir grobė svarbius įvairių tarnybų dokumentus. Tai vadinosi operacija „Snieguolė“, o joje dalyvavo 5000 bažnyčios agentų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų