Pasak žurnalo Forbes, būtent šie 5o žmonių kontroliuoja svarbiausių pasaulio procesų eigą. Būtent jie turi didžiausią įtaką mūsų planetoje. Politikai, verslininkai, milijardieriai: įtakingiausi pasaulio žmonės.

50 įtakingiausių pasaulio žmonių (I dalis, 50–41)

50 įtakingiausių pasaulio žmonių (II dalis, 40–31)

50 įtakingiausių pasaulio žmonių (III dalis, 30–21)

50 įtakingiausių pasaulio žmonių (IV dalis, 20-11)

10. Davidas Cameronas

D. Cameronas (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)D. Cameronas (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas pastaruoju metu susiduria su opozicijos pasipriešinimu. Prancūzijos premjeras Nicolas Sarkozy Davidui Cameronui yra pareiškęs, kad jį jau pykina nuo Camerono ir Didžiosios Britanijos pasisakymų euro zonos krizės atžvilgiu. Vis dėlto Cameronas išlieka populiarus savo šalyje, o taip pat įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše aplenkė ir patį Sarkozy.

9. Markas Zuckerbergas

 „Facebook „Facebook" vykdomasis direktorius Markas Zuckerbergas.„Scanpix" nuotr. (nuotr. Balsas.lt)

Devintoji Marko Zuckerbergo vieta įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše turbūt jau nieko negalėtų nustebinti. Facebook įkūrėjui šiuo metu yra vos 27 metai, ir jis yra jauniausias pagrindinio dešimtuko atstovas. Praeitais metais Times Zuckerbergą išrinko metų žmogumi, o jo turtas šiuo metu vertinamas 17,5 milijardų JAV dolerių.

REKLAMA

8. Benas Bernanke

FED vadovu antrai kadencijai perrinktas B.Bernanke. AFP/Scanpix nuotr. (nuotr. Balsas.lt)FED vadovu antrai kadencijai perrinktas B.Bernanke. AFP/Scanpix nuotr. (nuotr. Balsas.lt)

JAV ekonomistas Benas Bernanke yra JAV federalinio rezervo ir centrinio banko vadovas. Bernanke yra atsakingas už JAV ekonomikos politiką pasaulinės ekonominės krizės metu.

7. Popiežius Benediktas XVI

 Popiežius Benediktas XVI (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt) Popiežius Benediktas XVI (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Dabartinio katalikų bažnyčios vadovo popiežiaus Benedikto XVI teologiniai požiūriai pasižymi konservatyvumu. Jis postuluoja tradicines katalikiškąsias vertybes. Popiežiaus autoritetas yra kiek kritęs po katalikų bažnyčią sukrėtusių pedofilijos skandalų.

6. Abdullah bin Abdul Aziz al Saudas

Abdullah ibn Abd al-Aziz as-Saud (nuotr. SCANPIX)Abdullah ibn Abd al-Aziz as-Saudas (dešinėje) (nuotr. SCANPIX)

Abdullah bin Abdul Aziz al Saudas yra Saudo Arabijos karalius ir vienas iš turtingiausių pasaulio monarchų. Sostą al Saudas užėmė 2005 metais po savo brolio mirties. 87 metų al Saudas yra vienas iš vyriausių įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašo atstovų.

5. Billas Gatesas

Billas Gatesas (nuotr. SCANPIX)Billas Gatesas (nuotr. SCANPIX)

Microsoft įkūrėjas, verslo magnatas Billas Gatesas daugybę metų buvo vadinamas turtingiausiu pasaulio žmogumi. Šiuo metu jis užleido šią poziciją Carlosui Slimui. Vis dėlto Gatesas pasižymi milžinišku autoritetu ir didele įtaka visame pasaulyje. Tai leidžia Gatesui įtakingiausių pasaulio žmonių sąreše būti kur kas aukščiau už C. Slimą.

4. Angela Markel

ES lyderiai renkasi į susitikimą Briuselyje. Vokietijos kanclerė A. Merkel (nuotr. Elta)Vokietijos kanclerė A. Merkel (nuotr. Elta)

Ketvirtąją vietą sąraše užima įtakingiausia pasaulio moteris, Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Būdama Vokietijos vadove, Merkel turi milžinišką įtaką daugeliui svarbiausių procesų pasaulyje, o daugiausia – ekonominei situacijai Europoje. Teigiama, kad būtent Merkel pasirinktas kursas gali nulemti Europos ir netgi pasaulio ateitį.

3. Hu Jintao

Hu Jintao (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)Hu Jintao (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)

Trečiąją vietą sąraše užima aukščiausiasis Kinijos vadovas Hu Jintao. Dirbęs Kinijos komunistų partijoje visą savo gyvenimą Hu Jintao į aukščiausią valdžios laiptelį pakilo 2002 metais. Pastaruoju metu Hu Jintao vedama Kinija vis labiau meta iššūkį silpnėjančiai JAV hegemonijai pasaulyje, ypač ekonominėje srityje.

REKLAMA

2. Vladimiras Putinas

V. Putinas (nuotr. SCANPIX)V. Putinas (nuotr. SCANPIX)

Nors Rusijos prezidento rinkimai įvyks dar tik kitais metais, visas pasaulia jau pasiruošęs dabartinio ministro pirmininko Vladimiro Putino sugrįžimui į Rusijos vadovo postą. Tuo tarpu kai šiuo metu Rusijos prezidento pareigas einantis Dmitrijus Medvedevas įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše šiais metais net nepateko į penkiasdešimtuką, V. Putinas gerokai šoktelėjo į sąrašo viršų ir užima antrąją vietą, nusileisdamas tik vienam žmogui.

1. Barackas Obama

Barakas Obama (nuotr. SCANPIX)Barakas Obama (nuotr. SCANPIX)

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmąją vietą įtakingiausių pasaulio žmonių sąrąše užima JAV prezidentas ir Nobelio taikos premijos laureatas Barackas Obama. 44 JAV prezidento reitingai pastaruoju metu ženkliai krito. Ekspertai pelnytai kvestionuoja Obamos galimybes iškovoti pergalę prezidento rinkimuose ir pasilikti Baltuosiuose rūmuose antrai kadencijai. Vis dėlto Obama ir toliau turi didžiausią ir lemiamą įtaką patiems svarbiausiems pasaulio procesams ir pelnytai užima pirmąją įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašo vietą.


Rašyti komentarą...
Z
Ziggomatic v17
2011-11-08 11:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasigedau sąraše mūsų prezidentės žavios ir ryžtingos Moters
Atsakyti
0

r
review
2011-11-08 16:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila, kad 2 ir 3 vietoje yra politiniai niekšeliai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų