Devintajame dešimtmetyje visas pasaulis jautė, kad esame ant dar vieno, greičiausiai branduolinio, pasaulinio karo slenksčio. Po Sovietų Sąjungos griuvimo ši mintis kiek išblėso, bet dėl pastaraisiais metais Vidurio rytuose vykstančių nesutarimų grėsmė grįžta. Šiame sąraše apžvelgsime dešimt labiausiai tikėtinų įvykių, kurie galėtų sukelti Trečiąjį pasaulinį karą.

10. Kinija

Kinija (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)Kinija (nuotr. Listverse.com)

Priežastis: Kinija užpuola vieną iš JAV sąjungininkių

Visos demokratiškos šalys yra daugiau ar mažiau JAV sąjungininkės. Kai komunistinis Šiaurės Vietnamas įsiveržė į demokratišką Pietų Vietnamą, JAV įsikišimas išsiplėtojo iki rimto karo panaudojant tankus ir lėktuvus prieš Šiaurės Vietnamo armiją ir Vietkongą.

Kinija rėmė Šiaurės Vietnamą ir siuntė jiems karius bei įrangą. Būtent tai ir buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios klausimas „Gal galim tiesiog numesti atominę bombą ant Hanojaus?“ buvo atsakytas su griežtu „ne.“ Nors Kinija tuo metu neturėjo daug savų atominių bombų, bet jie glaudžiai bendradarbiavo su tuometine Sovietų Sąjunga, turėjusia tūkstančius raketų ir bombų.

REKLAMA

Šiomis dienomis Kinija yra kur kas draugiškesnė JAV atžvilgiu, tad šis įvykis nėra labai tikėtinas.

9. Rusija

Rusija (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)Rusija (nuotr. Listverse.com)

Priežastis: Rusija susprogdina atominę bombą JAV

Šaltojo karo baimė ir spėliojimai visada prasidėdavo nuo rusų, paleidžiančių keletą tarpžemyninių balistinių raketų su branduolinėmis galvutėmis į įvairius karinius taikinius visoje Amerikoje. Taikinių sąraše figūruodavo Vašingtonas, NORAD (Šiaurės Amerikos Oro Erdvės Apsaugos Sistema), įvairios karinės bazės ir stovyklos, taip pat ir daugybė branduolinių raketų paleidimo aikštelių įvairiose mažai apgyvendintose JAV vietose. Sovietai teigė, kad jie didžiųjų miestų, tokių kaip Niujorkas, taktinės vertės turinčiais taikiniais nelaikė. Bombos ant miestų būtų mestos tik visiškos nevilties atveju, abipusių sprogdinimų metu.

Sovietai ištyrė daugiau nei 300 skirtingų puolimo scenarijų, kuriuose daug dėmesio buvo skirta konkretiems taikiniams, atakos laikui ir greičiui, įskaitant ir visišką JAV užgrobimą. 1991 metais jie pareiškė, kad didžiausia problema būtų itin daug ginklų turinčios JAV populiacijos išnaikinimas. Paprasčiausiai išsprogdinti visą šalį su atominiais ginklais būtų beprasmiška, nes tai sunaikintų visus naudinguosius išteklius, esančius šalyje.

Šiais laikais abi šalys yra ganėtinai draugiškos ir bendradarbiaujančios, nors Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir nėra mėgstamas amerikiečių. Visgi manoma, kad jis karo prieš JAV nepradėtų, nes Rusijos situaciją pirmiausiai komplikuoja šalies balansavimas ant dar vieno civilinio sukilimo slenksčio. Tokių sukilimų Rusijos istorijoje buvo daugybė, kiekvieną kartą jie baigdavosi visišku ekonomikos griuvimu ir anarchija.

8. „Pasiklydusi“ atominė raketa

Atominis sprogimas (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)Atominis sprogimas (nuotr. Listverse.com)

Priežastis: „Pasiklydusi“ ar pavogta atominė raketa sprogsta JAV, o visa kaltė suverčiama Rusijai

Yra tikimybė, kad kas nors, greičiausiai viena iš buvusių Sovietų šalių, ras ar pavogs seną branduolinį ginklą, kurį įveš į JAV teritoriją ir ten susprogdins. Reikia paminėti, kad tokia tikimybė yra maža, nes prasmukti pro JAV apsaugos sistemas yra tikrai nelengva. JAV turi modernias ir puikiai įrengtas apsaugos priemones ir galėtų nesunkiai susidoroti su tokiu antpuoliu. Tačiau 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykiai primena, kad kai kurios išdavyste ar šnipų puolimu pagrįstos atakos ne visada gali būti sėkmingai atremtos.

REKLAMA

Nedidelės atominės bombos, panašios į M388 Davy Crockett bombą, yra labai nedidelės ir tilptų į kuprinę, bet jų griaunamoji galia prilygsta 20 tonų trotilo užtaisui. Jei tokia bomba patektų į Baltuosius Rūmus, ji visiškai sunaikintų pačius Rūmus, vyriausybės pastatą ir JAV iždą, kartu su visais šiuose pastatuose esančiais žmonėmis.

Tiesa, kuprinė būtų gana nemaža ir patrauktų aplinkinių dėmesį, bet bombą būtų galima paslėpti gėrimų automate, kur jos niekas nepastebėtų iki pat sprogimo. Tokio įvykio atveju JAV greitai išsiaiškintų bombos kilmę ir gamintojus, dėl sprogdinimo apkaltintų Rusiją, o šiems būtų tikrai nelengva įtikinti JAV, kad su sprogdinimu Rusija neturi nieko bendro.

7. Vatikanas

VAtikanas (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)VAtikanas (nuotr. Listverse.com)

Priežastis: Teroristai susprogdina Vatikano miestą

Vatikanas yra vienas iš pagrindinių anti–krikščioniškų ir anti–katalikiškų ekstremistų taikinių. Apsauga mieste yra itin griežta. Popiežius visuomet yra saugomas kelių dešimčių ginkluotų apsauginių, taip pat ir tradicinių šveicarų karių. Tačiau anksčiau minėta bomba kuprinėje galėtų praslysti, jei savižudis teroristas prasmuktų į Šv. Petro aikštę per vieną iš didžiųjų renginių, t.y Kalėdų ar Vėlykų pamaldas. Tokiu metu aikštėje būna virš 125 000 žmonių. Naujo popiežiaus rinkimo metu minia padidėja net iki 200 000.

Švento Petro kapas yra tiesiai po bazilikos centru, kuri buvo suprojektuota žymiausių pasaulio architektų ir menininkų, tarp jų ir Mikelandželo. Siksto koplyčia stūkso tarp bazilikos ir popiežiaus darbo bei gyvenamųjų pastatų komplekso.

Popiežius gyvena visai šalia esančiuose apartamentuose, trečiajame Apaštalų Rūmų aukšte, iš kur jis pasirodo kiekvieną sekmadienio rytą ir veda mišias susirinkusiai 15 000 žmonių ar net didesnei miniai.

Miestas yra aptvertas aukšta tvora, saugoma ginkluotų sargų, vartų ir daugybės apsaugos kamerų, stebinčių kiekvieną aikštės kampelį, todėl žmogus su didele kuprine tikrai būtų sustabdytas ir patikrintas.

REKLAMA

Tačiau į miestą važiuoja autobusai, vežantys turistus. Baisu net pagalvoti, kaip lengva būtų pagrobti vieną iš tų autobusų, prigrūsti iki viršaus sprogmenų ir įvažiuoti tiesiai į aikštės vidurį.

Autobusas su trimis tonomis sprogmenų nesunkiai pralaužtų miestą saugančius vartus ir visu greičiu trenktųsi į Apaštalų Rūmus. Apie popiežiaus nužudymą svajoja daug teroristų iš viso pasaulio, bet tokia bomba sunaikintų ir daugybę nepakartojamo ir originalaus meno dirbinių, architektūros simbolių ir istorijos. Italija neabejotinai smogtų atsakomąjį smūgį, kai tik surastų atakos kaltininkus ir planuotojus. Krikščionybė pradėtų atvirą karą prieš islamą, o sprogdinimą palaikančios islamiškos valstybės pradėtų kovoti su didžiąja likusio pasaulio dalimi.

6. Meteoras

Meteoras (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)Meteoras (nuotr. Listverse.com)

Priežastis: meteoro smūgis

Tai yra vienas iš nedaugelio įvykių, kuriam neįmanoma pasiruošti ir kurio neįmanoma išvengti. Jei didesnis meteoras būtų praskridęs virš Sovietų Sąjungos, JAV ar bet kurios iš sąjungininkių valstybių per 1962 metų Kubos raketų krizę, bent viena iš kare dalyvavusių pusių būtų jį palaikiusi atomine raketa ir iškart pradėjusi atsakomąją ataką. Žmonija niekada nebuvo arčiau kvailo susinaikinimo nei tas 13 dienų tarp spalio 15-os ir 27-os tais metais.


Rašyti komentarą...
m
melas
2012-11-03 21:31:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priezastis deja vienintele - Natanyahu isako pulti kaimynine sali.
Atsakyti
0

:
:))
2012-11-03 20:24:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ale ir pakišo gerą mintį teroristams dėl Vatikano ;)
Atsakyti
0

L
Li..
2012-11-03 21:49:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau jis įvyks kadanors... Na nesakau kad kitais metais, gal po 10, 20. Nes santykiai tarp šalių nekokie... Bet jis bus turbūt 2x kartus baisesnis už 2 pasaulinį karą, nes dabar tos naujos technologijos, nauji ginklai... Na žodžiu, ko nenorėčiau labiausiai tai karo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų