Čikagos apylinkėse lietuvių šeimoje gimęs ir užaugęs M. Buzelis G lygos „Ignite“ komandoje vidutiniškai pelno 12,7 taško, atkovoja 6,1 kamuolio ir blokuoja 1,8 varžovų metimo, o po pirmųjų devynerių rungtynių, kurias praleido dėl čiurnos traumos, renka po 9,7 naudingumo balo.
Nors „Ignite“ komanda šį sezoną patyrė nemažai nesėkmių – komanda kol kas fiksuoja 17 pralaimėjimų ir tik vieną pergalę – M. Buzelis yra vienas iš kelių ekipos žvaigždžių.
211 cm krepšininkas turi panašius rodiklius kaip „Golden State Warriors“ gretose žaidžiantis Jonathanas Kuminga. Nors iš pradžių lietuviui buvo prognozuojamas pirmasis šaukimas būsimoje naujokų biržoje, tačiau dėl patirtos traumos šios prognozės kiek suprastėjo ir jis užėmė devintąją vietą naujausiame reitinge.
Tai, kad jis net ir prastai žaidžiančioje komandoje yra išskirtinis demonstruoja ir tai, kad jis pateko tarp 28 krepšininkų, kurie „Visų žvaigždžių“ savaitgalyje susitiks naujokų ir antramečių „Kylančių žvaigždžių“ rungtynėse.
„Man tai labai įdomu, nes tai tarsi dar viena varnelė mano krepšinio karjeroje. Noriu tapti MVP, „Visų žvaigždžių“ dalyviu, NBA čempionu. Aš tiesiog dedu varneles savo krepšinio karjeroje. Todėl man tai labai įdomu ir man didelė garbė žaisti šiose rungtynėse“, – į tai reaguodamas portalui „The Athletic“ sakė M. Buzelis.
2024 NBA Rising Stars at All-Star Weekend: pic.twitter.com/7XVyVdcTGN
— Shams Charania (@ShamsCharania) January 30, 2024
Universalus žaidėjas
Nors daugelis krepšininkų vis dar turi išreikštas pozicijas ir specializuojasi arba gynėjo, arba puolėjo pozicijose, tačiau šis dalykas pastaruoju metu keičiasi.
Pradedama kalbėti apie „bepozicinį“ krepšinį, o būtent jaunas Lietuvos talentas puikiai prie to moka prisitaikyti.
„Galiu daryti beveik viską, – sakė M. Buzelis. – Galiu gintis, atkovoti kamuolį, perimti kamuolį, blokuoti metimus. Ir žaidžiu kietai.“
Paklaustas, kurioje pozicijoje jam pačiam yra geriausia žaisti, krepšininkas sakė: „Kad ir kokią treneris man lieptų žaisti. Žaisiu taip, kaip sugebėsiu geriausiai.“
Pats aukštaūgis pridėjo, kad minėtus krepšinio pokyčius jis puikiai pastebi ir pats, o tai tik patvirtina, kad sau etiketės apie konkrečią poziciją jis priklijuoti negali.
„Žaidimas dabar keičiasi. Nesvarbu, ar esi pirmas, ar penktas, bet kas sugriebia atšokusį kamuolį, o jei sugriebi atšokusį kamuolį, tu eini ir pradedi ataką. Sakyčiau, kad tikrai esu be pozicijos“, – kalbėjo M. Buzelis.
„Savo ūgiu galiu išplėsti aikštę, galiu žaisti gynyboje, manau, kad savo ūgiu galiu saugoti gynėjus, bet galiu žaisti su dideliais žaidėjais. Galiu keistis pozicijose nuo pirmos iki penktos“, – pridūrė 211 cm ūgio žaidėjas.
Yra, kur tobulėti
„Ignite“ rungtynėse neretai pasirodo įvarių komandų skautų, kurios dairosi į jaunuosius talentus, tačiau lietuvis sakė, kad tai jam jau nėra neįprasta.
„Tiesą sakant, nelabai tai pastebiu, nes esu labai susitelkęs. Po rungtynių man pasakoja, kad ten buvo skautai, bet tai tikrai nebėra nieko beprotiško. Jie mane stebi nuo pat EYBL laikų (pagrindinės Neprofesionalų atletų sąjungos (AAU) varžybos, kuriose dalyvauja elitiniai paaugliai – aut. past.)“, – sakė jis.
Visgi net ir sulaukdamas dėmesio iš skautų, naujienų portalų ir kitų krepšininkų, M. Buzelis neužmiega ant laurų ir sako, kad jam dar tikrai yra, kur tobulėti.
„Manau, kad galiu pagerinti savo bendrą žaidimą. Nepasakyčiau, kad yra kokių nors konkrečių dalykų. Kiekvienas gali būti geresnis, niekas nėra tobulas viename dalyke. Taigi man tai yra bendro žaidimo tobulinimas, darbas ties viskuo.
Po rungtynių dirbu prie metimų, tobulinu metimą šuolyje. Šiek tiek dirbu su postais, o pabaigoje – su baudų metimais. Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos darau“, – aiškino 19-metis.
Jaunuolis pridūrė, kad komandoje turi ir gerą pavyzdį, kuris jam padeda tobulėti. Tai – Johnas Jenkinsas, kuris sukaupė nemažą patirtį įvairiose komandose ir šiame sezone persikėlė žaisti į „Ignite“.
„Jis daug ką daro, moko mane žaidimo, – džiaugėsi M. Buzelis. – Vienas iš dalykų, kurį jis man šiemet kala į galvą yra atsigavimas ir mityba, nes nesveikas maistas nepadės pasiekti gerų rezultatų. Nuo jo nesijauti pasotintas. Be to, tiesiog turiu rutiną. Šiais metais tai buvo svarbiausia.
Esu jam dėkingas, kad mane su tuo supažindino, nes būnant profesionalu svarbiausia išlikti nuosekliam.“
Trauma leido ir mokytis
Kaip jau minėta, M. Buzeliui naujokų biržos šaukimų prognozes kiek sujaukė trauma, kuri atidėjo ir jo sezono pradžią. Visgi net ir dėl jos krepšininkas išliko pozityvus.
„Buvo sunku praleisti sezono pradžią, bet į tai žiūriu kaip į paslėptą palaiminimą, – sakė jis. – Turėjau laiko stebėti, ką krepšininkai veikia aikštėje, kaip tai atrodo profesionalų komandoje, ir turėjau mokytis žaidimo iš šono.
Taip pat sunkiai dirbau, kol buvau susižeidęs, kad visiškai atsigaučiau, o dabar grįžau ir esu sveikas. Čiurna jaučiasi puikiai.“
Paklaustas, kurie žaidėjai NBA jo akį traukia labiausiai, M. Buzelis įvardijo tris gynėjus – Paulą George’ą iš Los Andželo „Clippers“, Luka Dončičių iš Dalaso „Mavericks“ ir Shai Gilgeousą–Alexanderį iš Oklahomos „Thunder“.
„Aš bandau mokytis dalykų iš jų visų trijų, – dėstė M. Buzelis. – Stebėdamas Shai, mėgstu jo smūgius pečiais, kuriuos jis atlieka, kai veržiasi į aikštę, kad atitrauktų gynėją nuo savęs.
Žiūrėdamas į Luka stebiu jo tempą ir tai, kaip lėtai jis gali patekti į aikštę ir sukurti savo metimą. O Paulą George'ą stebiu gynyboje, o tai, ką jis daro puolime, yra nepriekaištingas žaidimas.“
Nepaisant to, kad „Ignite“ ekipai šis sezonas yra labai duobėtas ir G lygos Vakarų konferencijoje jie užima paskutinę vietą, tačiau M. Buzelis teigia, kad komanda motyvacijos nepraranda.
„Mes sunkiai dirbame. Net kai pralaimime, kitą dieną visi grįžtame į sporto salę ir stengiamės daryti pažangą. Mokomės.
Šiemet turime daug jaunų perspektyvių žaidėjų. Pralaimėję sunkiai dirbame treniruotėse“, – kalbėjo jis.
Parengta pagal TheAthletic.com
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!