Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
52
Mačo akimirkos (nuotr. LKL.lt)

Katastrofiškas Kauno „Žalgirio“ (8/1) sezonas tęsiasi – prie prasčiausio komandos starto Eurolygo istorijoje prisidėjo ir Vilniaus „Ryto“ (7/1) antausis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) derbyje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai sekmadienio vakarą žalgiriečius pranoko 84:75 (21:18, 25:8, 17:21, 20:28).

52

Katastrofiškas Kauno „Žalgirio“ (8/1) sezonas tęsiasi – prie prasčiausio komandos starto Eurolygo istorijoje prisidėjo ir Vilniaus „Ryto“ (7/1) antausis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) derbyje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai sekmadienio vakarą žalgiriečius pranoko 84:75 (21:18, 25:8, 17:21, 20:28).

REKLAMA

Žalgiriečiai jau nuo pat mačo pradžios įkrito į rimtą duobę ir paleido varžovus. Per pirmąsias dešimt minučių dar pavyko laikytis šalia, bet antrajame kėlinyje „Rytas“ šovė į priekį bei netgi buvo įgijęs dviženklę persvarą.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pralaimėjo net 8:25, o vienu metu ekipas skyrė 24 taškai (46:22).

Ir nuo visiško kracho žalgiriečius gelbėjo tik uraganinis mažylis Lukas Lekavičius, kurio benefisas mačui artėjant prie pabaigos leido dar pagalvoti apie pergalę.

REKLAMA

Gynėjas vien per ketvirtą kėlinį pelnė net 16 taškų, o rungtynes baigė su 23 taškais, 5 taikliais tritaškiais ir 28 naudingumo balais.

Bet galiausiai ir jo pastangų neužteko. Kelios komandos klaidos lemiamu momentu, neatsikovoti kamuoliai po savo krepšiu ir „Ryto“ krepšininkai įtvirtino pergalę.

Mačui artėjant prie pabaigos arenoje nutilo susirinkę ištikimiausi žalgiriečių sirgaliai „Green White Boys“. Keli šimtai sirgalių visų nuostabai nesulaukė rungtynių pabaigos ir pasitraukė iš sau įprastų vietų.

Bet jie nepatraukė namo, o nusileido į vadinamąją „Mix zoną“, kur pasitiko iš aikštės išeinančią komandą ir įsivėlė į diskusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Aistruoliai žalgiriečiams į akis uždavė paprastą klausimą – „kas yra?“, į kurį atsakinėti bandė snaiperis Artūras Milaknis.

„Chebra, mes kovojame, kad ir koks sunkus laikotarpis yra, na neišeina...Mes stengiamės, bet yra š*dinas laikotarpis. Kas gali, tas kovoja, reikia jūsų visų palaikymo“, – teigė krepšininkas.

Kalbėti su ištikimiausiais gerbėjais bandė ir Mantas Kalnietis. 

„Žinau, kad rezultatų nesimato. Mes dirbame. Patikėk, mes atsisėdę ir kojas sumerkę į baseiną nesėdime“, – tikino ilgametis žalgirietis.

Po trumpos diskusijos sirgaliai ėmė skanduoti palaikančius komandą šūkius, o krepšininkai pajudėjo rūbinės link.

Sirgalių ir žalgiriečių diskusija: (krepsinis.net video medžiaga)

Kiek vėliau „Green White Boys“ socialiniame tinkle „facebook“ teigė, kad šia diskusija norėjo atsakymų.

Apie vakarykštes rungtynes su portalu tv3.lt kalbėjęs krepšinio treneris Mindaugas Brazys tikino, kad vilniečiai labai sėkmingai pasinaudojo visomis žalgiriečių bėdomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, kad ir „Žalgiris“ buvo labai prastas, bet ir „Rytas“ pasinaudojo tomis situacijomis. Vilniečiai žinojo, kur pulti, kur varžovo silpnosios vietos. Jiems tai buvo geras šansas laimėti derbį, tad jie tą ir padarė“, – sakė M. Brazys.

„Rungtynės žalgiriečiams buvo pralaimėtos jau pirmoje mačo pusėje. „Rytas“ gerai pasinaudojo kauniečių akivaizdžia bėda, kai varžovai gynyboje viską keičiasi. Vilniečiai turi agresyvius, fiziškai pajėgius gynėjus, tad jie puikiai naudojosi pranašumais. O paskui viskas pakrypo ta linkme, kad žalgiriečiams reikėjo daugiau žaisti individualiai, tačiau jie neturi tiek pajėgių tą galinčių daryti žaidėjų. Chaotiškas puolimas, čia ir buvo tas skirtumas“, – teigė krepšinio treneris.

Kai kurie žalgiriečių sirgaliai negalėjo patikėti, kaip prastai žaidžia jų numylėtiniai. Tribūnuose susirinkę sirgaliai ilgą laiką buvo akmeniniais veidais, vieni gi kaltino krepšininkus apatiškumu ir nenoru kovoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesakyčiau, kad žaidėjai apatiški. Gal iš legionierių tas matosi, bet iš lietuvių krepšininkų matosi noras, kova, jie juk žino visą situaciją puikiai. Jie skaito, mato, girdi kalbas, Kaunas yra miestas, kur žmonės puikiai išmano krepšinį ir visas jo detales. Taip kad nieko nepaslėpsi.

Tad tas spaudimas komandai tik didėja. Psichologinė būsena labai prasta. Pavyzdžiui, Edgaras Ulanovas apskritai atrodo visiškoje duobėje. Nepanašus į save Sunku kažką ir patarti, bet reikia  tos geresnė tarpusavio komunikacijos“, – mintimi dalijosi M. Brazys.

„Galbūt vienas geras mačas ir tai įskeltų žiežiarbą, pavyktu kiek užkurti ugnį. Bet, kai matai, kad dabar laukia išvyka į Madridą, vilčių nedaug“, – optimizmu netryško treneris.

Po Jure Zdovco atvykimo žalgiriečių sirgaliai suskubo dalintis vaizdo įrašais, koks emocingas slovėnas yra šalia šoninės linijos bei diskusijose su auklėtiniais. Kartais ir peržengia tą liniją, jo karjeroje netrūko ir konfliktų. Stebint jį dabar atrodo, kad galbūt kartais treneris reaguoja per ramiai. Ar mes tiesiog daug ko nematome?

REKLAMA
REKLAMA

„Šiaip nėra, kad jis būtų labai ramus. Matosi emocionalumas, aštriai pasisakė ir minučių pertraukėlių metu, pylos nemažai gavo E. Ulanovas. Tačiau, kalbant apie žaidimą, nesimato to progreso. O dar tie keisti pasisakymai po mačų, kaip, pavyzdžiui, su Berlyno ALBA.

Kai jis pasako, kad ALBA žymiai geresnė komanda, mes neturėjome šansų laimėti. Tai iškyla klausimas – jei prieš ALBA neturime šansų laimėti, tai prieš ką tada galime iškovoti pergalę? Galbūt reikėtų mažiau guostis, o daugiau įdiegti pozityvumo ar keisti dalykus iš tikrųjų“, – svarstė M. Brazys.

LKL virtuvę puikiai išmanantis M. Brazys apie sirgalių ir krepšininkų susitikimą šalia rūbines tikino, kad tai sveikintinas žingsnis.

„Du skirtingi dalykai yra išeiti iš arenos ir nueiti palaikyti komandos. Čia buvo gana geras sirgalių gestas, kurie norėjo parodyti palaikymą bei dėmesį. Kad jiems „ne dzin“. Kad jiems svarbu, rūpi, bet ir komanda turi žengti žingsnį į priekį. Tokia žinutė gana nebloga. Matysime, ar tai turės poveikį“, – teigė M. Brazys.

REKLAMA
REKLAMA

„Žalgiris“ kasmet yra neabejotinas LKL favoritas. Nors pasitaiko duobių, bet kauniečiai vis vien sezono pabaigoje elia nugalėtojų taurę į viršų. Gal šiemet, atsižvelgiant į situaciją, viskas bus kitaip?

„Ne tik LKL dar yra, o ir KMT taurė. Manau, kad šiemet bus daug įdomesnių mačų. Jėgos atrodo gana apylygės. Aišku, kad „Žalgiris“ vis vien yra favoritas bent jau LKL čempionate. Eurolygoje teoriškai visko dar gali būti, bet neatrodo, kad matysime juos užimant vietą lentelės viduryje. Galbūt pavyks atsispirti nuo dugno, aplenkti keletą komandų. Bet tik tiek“, – su portalu tv3.lt mintimis dalijosi krepšinio treneris M. Brazys.

@nuomonė Ne tik Žalgirio,o Lietuvos krepšinio.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų