REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vidurdienį Lietuvos krepšinio padangę sudrebino žinia, laimėjusi „dienos internetus“. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) debiutinį sezoną žaidžiantis Alytaus „Wolves“ klubas paskelbė, kad abipusiu susitarimu atsisveikina su vyriausiuoju treneriu Rimu Kurtinaičiu, o jį keičia Kęstutis Kemzūra.

Antradienio vidurdienį Lietuvos krepšinio padangę sudrebino žinia, laimėjusi „dienos internetus“. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) debiutinį sezoną žaidžiantis Alytaus „Wolves“ klubas paskelbė, kad abipusiu susitarimu atsisveikina su vyriausiuoju treneriu Rimu Kurtinaičiu, o jį keičia Kęstutis Kemzūra.

REKLAMA

Šis sprendimas šokiravo daugelį, kadangi „Wolves“ demonstruoja pakankamai stabilius sportinius rezultatus – po 24 rungtynių LKL čempionate Alytuje žaidžiantis klubas yra iškovojęs 16 pergalių ir rikiuojasi 3 lentelės vietoje, o šiais kalendoriniais metais jau spėjo įveikti tiek Kauno „Žalgirį“, tiek Vilniaus „Rytą“.

Be to, Šiaurės Europos krepšinio lygoje (ENBL) „Wolves“ visai neseniai pateko į finalo ketvertą, kuris klubui tapo pirmuoju tokiu jo egzistavimo istorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, antro pagal dydį biudžeto komanda iki reguliaraus LKL sezono pabaigos likus 9 rungtynėms nuo antroje vietoje esančio „Ryto“ atsilieka 2 pergalėmis ir yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau. Kita vertus, labai realu, kad pagrindinis mūšis tarp „Wolves“ ir „Ryto“ turėtų įvykti LKL pusfinalio serijoje ir tai atrodo kaip labiausiai tikėtinas scenarijus.

REKLAMA

Emocinis ar ilgai brandintas sprendimas?

Klubo vadovus imtis permainų galėjo paskatinti ir netikėtas pralaimėjimas „Gargždų“ klubui. Lygiai prieš savaitę, kovo 21 dieną, vieną kukliausių biudžetų lygoje turintis Žemaitijos klubas 85:82 paguldė ant menčių „Wolves“ klubą.

Po šio pralaimėjimo R. Kurtinaitis spaudos konferencijoje sakė: „Mes visada žaidžiame iš visų jėgų, tokie dabar mūsų pajėgumai. Šiandien žaidėme su 8 žmonėmis. Kartais aikštėje pritrūksta žaidėjų, kurie susikaupia, ką šiandien parodė „Gargždai.“

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt kalbintas naujos kartos televizijos „Go3“ komentatorius Rytis Vyšniauskas apie susiklosčiusią situaciją sakė:

„Tai gali būti įdomus momentas. Kurtinaitis buvo paimtas vos ne kaip klubo veidas, kuris yra puikiai žinomas Lietuvoje. Dabar toks atleidimas... Įdomu, ar taip bus ir ateityje. Jeigu bus, klubas labai greitai gali būti pradėti tapatinamas su tokiais veikėjais kaip Vladimiras Romanovas. Ten negalėjai žinoti – ne tos nuotaikos atsikėlė vadovas ir nebeliko trenerio. Ten buvo įsikišimai ir į trenerio darbą, kas kiek minučių turi žaisti, tad nelinkėčiau „Wolves“ organizacijai tokia tapti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienio vakarą „Wolves“ atsitiesė net 94:63 sutriuškindami Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o R. Kurtinaitis džiaugėsi, kad auklėtiniai į rungtynes „įėjo“ su tinkamu požiūriu ir atsidavimu.

„Man patiko, kaip šiandien žaidėjai išsikrovė. Praradome svarbių taškų, todėl dabar reikia atsigriebti kitur“, – savo paskutinėje spaudos konferencijoje kaip „Wolves“ treneris kalbėjo R. Kurtinaitis.

Bene geriausias Lietuvos krepšinio komentatorius R. Vyšniauskas permainų priežasčių buvo linkęs ieškoti kitur nei pralaimėjimas LKL autsaideriams:

REKLAMA

„Gal jie galvoja gudriau ir mato, kad su tokia sudėtimi jie gali žaisti kitokį krepšinį. Galbūt galvojama, kad dabar yra tas tinkamas metas, kai dar nesibaigė LKL reguliarusis sezonas, kai galima kažkiek „pakelti“ tą komandą. Bet dabar jau norėčiau, kad Kemzūra būtų jų ilgalaikis projektas, kad treneriui būtų leidžiama dirbti. Manau, Europoje viskas prasideda nuo  trenerio ir jis yra svarbiausias žmogus. Tai yra momentinis sprendimas, bet tai, kad jie nutraukė kontraktą ir iškart paskelbė naują trenerį, rodo, kad su Kemzūra nebuvo susitarta per valandą.“

REKLAMA

Įdomu tai, kad dar spalį Alytaus arenoje K. Kemzūra kartu su  klubo prezidentu Rimantu Kaukėnu stebėjo „Wolves“ rungtynes su  „Rytu“. Nors iš to išvadų daryti nederėtų, neatmestina, kad K. Kemzūra jau ilgą laiką buvo plano B dalis, o pasibaigus FIBA rinktinių langams, kuriuose K. Kemzūra vadovavo Lietuvos rinktinei, „Wolves“ klubui beliko išlaukti patogesnės progos atsisveikinti su R. Kurtinaičiu. 

Lakoniškame „Wolves“ pranešime R. Kurtinaičiui buvo padėkota už pirmąsias pergales klubo istorijoje, tačiau išsiskyrimo priežastis – nenurodoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėkojame treneriui Rimui Kurtinaičiui už milžinišką indėlį mūsų komandai žengiant pirmuosius savo žingsnius. Būtent jis patikėjo mūsų projektu, drąsiai stojo prie komandos vairo praėjusią vasarą, prisidėjo prie komandos formavimo ir iškovojo pirmąsias klubo istorijoje pergales, – kalbėjo „Wolves“ prezidentas R. Kaukėnas.

Tuo metu krepšinio operacijų vadovas Algimantas Bružas pozityviai vertino naująjį komandos trenerį: „Džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė ir komandai nuo šiol vadovaus treneris Kęstutis Kemzūra. Iki sezono pabaigos likus porai mėnesių, perimti komandos vadovavimą nėra lengva, todėl ieškojome solidžią patirtį tiek klubiniame, tiek nacionalinių rinktinių lygmenyje sukaupusio krepšinio specialisto“, – sakė A. Bružas.

REKLAMA

Kodėl klubas neįvardina atsisveikinimo su treneriu priežasčių?

Tad kokios priežastys privertė imtis esminių permainų prieš svarbiausią sezono etapą?

Naujienų portalo tv.3.lt šaltinių teigimu, trinties tarp krepšininkų ir stratego rungtynių ar treniruočių metu nebuvo.

Dar pirmadienio vakarą krepšininkai kartu su treneriu džiaugėsi solidžiomis rungtynėmis ir užtikrinta pergale nė nenumanydami, kad tai buvo paskutinis kartas, kai jiems vadovavo R. Kurtinaitis.

REKLAMA

Pats R. Kurtinaitis, naujienų portalo tv3.lt duomenimis, apie galimą atsisveikinimą su „Wolves“ klubu taip pat nenutuokė.

Apie abipusiu susitarimu nutrauktą kontraktą pranešęs klubas atsiribojo tylos siena ir į papildomus klausimus neatsakė. Naujienų portalas tv3.lt antradienį bandė susisiekti su klubo prezidentu R. Kaukėnu, krepšinio operacijų vadovu A. Bružu, R. Kurtinaičiu ir K. Kemzūra, tačiau jie į skambučius neatsiliepė.

Tiesa, klubo atstovas spaudai Martynas Pocius atskleidė, kad su treneriu buvo atsisveikinta gražiuoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galiu garantuoti, kad kažkokių pykčių tarp trenerio ir klubo vadovų tikrai nebuvo. Tiesiog darbiniai reikalai. Tai, ką pasakėme išplatintame pranešime, yra viskas, ką galime komentuoti pagal kontrakto sąlygas, kurios yra konfidencialios.“

Klubo atstovas spaudai taip pat negalėjo nei patvirtinti nei paneigti, ar su R. Kurtinaičiu atsisveikinta dėl trenerio ar jo artimiausios aplinkos žmonių sveikatos būklės.

Naujienų portalui tv3.lt pavyko išsiaiškinti, kad Gedimino Žiemelio valdomame klube sprendimas atsisveikinti su R. Kurtinaičiu buvo priimtas mažiausiai prieš kelias dienas.

REKLAMA

Kalbėdamas apie krepšinio visuomenę nustebinusį „Wolves“ ėjimą, naujos kartos televizijos „Go 3“ komentatorius R. Vyšniauskas sakė:

„Truputį nustebino. Aišku, jie gali turi savo vidinių priežasčių. Gal pralaimėjimas „Gargždams“ visus taip įaudrino. Sunku pasakyti. Tai yra pirmas klubo sezonas ir dar ne savame mieste, todėl atrodė, kad klubas nedarys tokių rokiruočių. Aišku, jiems labai norisi patekti į LKL finalą ir jie patys mato, kad tikrai galėtų įveikti tiek „Rytą“, tiek Panevėžio „Lietkabelį“. Gal kažkas nepatenkintas treniruotėmis, žaidimu, gal patys žaidėjai nepatenkinti treneriu.“

REKLAMA

Atmeta Filipinų faktorių

R. Vyšniauskas atmetė versiją, kad prie sprendimo nutraukti kontraktą galėjo prisidėti tai, kad R. Kurtinaitis neranda minučių legionieriui iš Filipinų Juanui Gomezui Liano. Kaip žinia, 114 milijonų gyventojų turinčiuose Filipinuose krepšinis yra ypač populiari sporto šaka, o šis krepšininkas buvo įsigytas siekiant išplėsti savo fanų bazę ir ją kapitalizuoti.

J. G. Liano pasirodė tik 4 sezono rungtynėse, per kurias aikštėje praleisdavo 4,36 min. ir pelnydavo po 2,75 taško.

REKLAMA
REKLAMA

 „Man būtų labai sunku tuo patikėti.  Klubui vadovauja žmonės, kurie negali tuo pat metu kelti tikslų patekti į LKL finalą ir kelti tikslo duoti pažaisti mėgėjui.

Buvo Šiaurės Europos lyga, kur ten buvo galima duoti jam pažaisti. Galbūt su tokiu tikslu į tą turnyrą klubas ir užsiregistravo. Jeigu krepšininkas nėra pajėgus žaisti, jis nežaidžia. Netikiu, kad ir Kemzūrai galėtum įkišti idėją, kad bet kokiam krepšininkui reiktų duoti žaisti 10–15 minučių.“

Ar, pasak R. Vyšniausko, K. Kemzūra yra modernesnis treneris nei R. Kurtinaitis?

„K. Kemzūrą žinome kaip solidų, inteligentišką, išlaikytą trenerį, kuris daugelį metų dirbo su legendiniu Davidu Blatttu. Pats Kemzūra kaip vyr. treneris taip pat turėjo savo atkarpą Pirėjo „Olympiacos“ klube, bet ji buvo per trumpa, kad galėtume daryti kažkokias išvadas.

Manau, kad R. Kurtinaičio ir K. Kemzūros požiūris į krepšinį šiek tiek skiriasi. Kurtinaičio vizija tokia, kad komanda turi žaisti labai greitai, gynyboje visi turi būti universalūs. Gal tai jam ne visada išeidavo su „Wolves“, – kalbėjo R. Vyšniauskas. – Kemzūra turėtų atsinešti naujų minčių.

Jis išsiskiria mokėjimu prieiti žaidėjų, rasti su žmonėmis bendrą kalbą. Ar jo žaidimas šiuolaikiškesnis? Sunku pasakyti, nes senokai matėme Kemzūrą ilgesnį laiką dirbant klube, kur geriausiai atsiskleidžia trenerio filosofija. Nemanau, kad šį sezoną Kemzūra sugebės labai daug pakeisti, tai daugiau emocinis dalykas. Jeigu jam bus leidžiama dirbti toliau ir prisidėti prie naujo sezono komandos komplektacijos, tada mes pamatysime, kaip atrodo Kemzūros krepšinis.“

REKLAMA

Čia pat „Go3“ komentatorius pastebi, kad „Wolves“ sezoną galima skelti į dvi dalis:

„Sezono pradžioje tai neatrodė kažkuo labai ypatinga komanda, buvo tik vienas kitas įdomesnis pirkinys. Bet vasarį–kovą jie susikomplektavo vos ne naują komandą – pasistiprino Jeffrey Tayloru, Ericu Buckneriu, Rashardu Kelly. Jie tapo vos ne dvigubai stipresne komanda.

Jų negali tenkinti 4–5 vieta ir tai, kad juos nuolat kėsinasi aplenkti „Juventus“. Yra žmonių, kurie sako, kad R. Kurtinaitis nėra labai lankstus treneris. Jis užsispyręs, turintis savo požiūrį ir jeigu jis nėra linkęs prisitaikyti, eiti į dialogus, čia galima kabintis ieškant priežasčių, kodėl įvyko permainos.“

Antradienį krepšininkai turėjo laisvą dieną, o trečiadienį rytinėje treniruotėje su naujaisiais savo auklėtiniais darbus jau turėtų pradėti K. Kemzūra.

Artimiausias rungtynes LKL čempionate „Wolves“ žais sekmadienį, kai Jonavoje susitiks su Virginijaus Šeškaus vadovaujama „Cbet“ ekipa.

„Dėkojame treneriui Rimui Kurtinaičiui už milžinišką indėlį mūsų komandai žengiant pirmuosius savo žingsnius"Kaip šlapiu skudru per snukį.Tiek daug padarė dėl komandos.Kodė Žemeliui ar Kaukėnui jis netiko?Kodėl neleido baigti sezono?Tada galėjo ir spręsti trenerio klausimą.Lieka daug klaustukų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų