15
Anglija – Iranas (nuotr. SCANPIX)

Visiškas dominavimas: šešis įvarčius pelniusi Anglijos rinktinė nupūtė Iraną

Iranas patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų rinktinės istorijoje

Anglijos rinktinė FIFA Pasaulio taurėje startavo triuškinančia pergale. Garetho Southgate‘o auklėtiniai pirmajame B grupės mače Katare net 6:2 (3:0) sutriuškino Irano rinktinę.

15

Anglijos rinktinė šiame mače kamuolį kontroliavo  net 69 proc viso žaidimo laiko ir dominavo daugelyje kategorijų. Į vartų plotą Angliją atliko 7 smūgius, Iranas – 3. G.  Southgate‘o auklėtiniai kėlė 8 kampinius, o Iranas – nė vieno.

Įdomu, kad šiame mače iš viso buvo prideta net 24 papildomos minutės – 14 min. buvo pridėta pirmajame kėlinyje, o dar 10 – antrajame.

Iš viso rungtynės tęsėsi net 117 minučių.

Šiame mače Anglija visus reiklaus išsprendė dar pirmajame kėlinyje. Pačioje rungtynių pradžioje ant žaliosios vejos atsidūrė Irano vartininkas Alirezas Beiranvadas. Po susidūrimo su komandos draugu vartininkas apsipylė kraujais. Mačas buvo sustabdytas bent 8 min.  A. Beiranvandas persirengė krauju permirkusią aprangą ir bandė tęsti rungtynes, tačiau po poros minučių buvo priverstas palikti aikštę.

Iranas savo vartus „sausus“ išlaikė iki 35 min. Tuomet pirmąjį įvartį pelnė 19-metis Jude'as Bellinghamas. Jis laimėjo mikrodvikovą ir puikiu smūgiu nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

43 min. rezultatą padvigubino kitas Anglijos rinktinės jaunuolis. Šįkart tiksliu smūgiu į vartų kampą pasižymėjo 21-erių Bukayo Saka.

Kėlinys užsibaigė dar vienu anglų įvarčiu – 45 min. pasižymėjo Raheemas Sterlingas, kuriam po puikaus Harry Kane‘o perdavimo beliko kyštelti koją ir kamuolys suspurdėjo tinkle.

Antrasis kėlinys tebuvo formalumas 62 min. antrąjį savo įvartį pergudravęs du Irano gynėjus pelnė B. Saka.

65 min. Irano puolėjas Mehdi Teremi greitoje atakoje sugebėjo sušvelninti rezultatą ir pelnyti savo komandai garbės įvartį.

Anglai toliau negailestingai daužė Irano vartus – 71 min. minutę penktąjį anglų įvartį pelnė Marcusas Rashfordas.

Šeštuoju įvarčiu anglų sirgalius 90 min. pradžiugino Jackoas Grealishas, kuriam perdavimo nepagailėjo Callumas Wilsonas.

Per pridėtą laiką Iranas sušvelnino rezultatą realizavęs 11 m baudinį M. Teremi.

Iranui tai buvo vienas skaudžiausių pralaimėjimų rinktinės istorijoje. Prieš daugiau nei 70 metų Iranas 6:1 pralaimėjo Turkijos rinktinei.

Tai buvo pirmosios oficialios šių rinktinių rungtynės.