Atletai vyrų ir moterų grupėse varžysis dėl Lietuvos čempiono ir čempionės titulo – ar kam nors pavyks nurungti Domantą Kazicką, kuris ant „2 LINES“ varžybų nugalėtojo pakylos aukščiausio laiptelio lipo septynis kartus iš eilės?
Prieš varžybas – pokalbis su 2022 m. šalies vandenlenčių čempionu, treneriu D. Kazicku.
– Domantai, kas lemia tavo sėkmę varžybose?
– Sėkmė priklauso nuo daugybės faktorių. Pasitaiko, kad ir geriausiems sportininkams varžybų dieną nepavyksta atlikti sėkmingų triukų. Tuo varžybos ir žavios. Žinoma, kuo daugiau darbo įdėta treniruotėse, kuo pasiruošimas nuoseklesnis, tuo sėkmės tikimybė varžybų diena didesnė.
– Kiek laiko užtrunka pasiruošimas varžyboms? Ar tai atima daugiau jėgų nei kasdienės treniruotės?
– Galima sakyti, kad varžyboms ruošiames visą laiką – mokomes naujus triukus, šlifuojame jau išmoktus, bandome juos perkelti ant sudėtingesnių figūrų ar sujungti į vieną plaukimą.
Konkretesnis pasiruošimas prasideda likus kelioms savaitėms iki varžybų, kai sugalvojame, kurias figūras naudosime per varžybas, kokius triukus ant jų atliksime – visa tai vadinama varžybiniu pasirodymu arba run’u. Šios kelios savaitės būna įtemptesnės nei įprastai, o tai reikalauja ir daugiau jėgų.
– Kaip kovoji su stresu varžybų dieną?
– Prieš varžybas stengiuosi kuo geriau išsimiegoti, anksti atsikelti, gerai papusryčiauti, trumpai paplaukti ir laukti savo starto.
Stresas yra visuomet, su juo bent minimaliai susitvarkyti galima įgijant varžybinę patirtį. Būtent dėl to visus labai skatiname dalyvauti varžybose: priprasti prie varžybinio jaudulio ir išmokti plaukti, kuomet esi stebimas.
– Ko galėtum palinkėti ką tik atradusiems vandenlenčių sportą?
– Pirmiausia tai išmokti mėgautis laiku ant vandens. Tai labai paprasta, kai plaukiant yra bandomi nauji pratimai, kad ir patys lengviausi. Iš kelių lengvų pratimų gaunasi ir pirmieji triukai, pirmi užvažiavimai ant figūrų, o tai labai stipriai įtraukia.
Progresas, ypač pradžioje, šiame sporte yra labai greitas. Pradžioje svarbiausia suprasti ir išsiaiškinti ką ir kaip daryti ant vandens. Šiuo klausimu geriausiai galėtu padėti beveik visuose parkuose esantys treneriai.
– Kuriame vandenlenčių parke praleidi daugiausiai laiko? Kodėl?
– Jau keletą metų daugiausiai laiko praleidžiu savo namų parke Vilniuje, „Wake Way“. Parke esančios figūros užtikrina kryptingą progresą, čia puikios sąlygos treniruotis tiek man pačiam, tiek dalintis žiniomis su kitais.
– Ką manai apie Lietuvos vandenlenčių sporto bendruomenę?
– Vandenlenčių bendruomenė nuolat auga, atsiranda vis daugiau jaunimo, kuriems labai patinka plaukti. Aukščiausia pasaulyje parkų infrastruktūros kokybė stipriai prisideda prie mūsų bendruomenės augimo Lietuvoje. Kiekvienas sportininkas turi savitą plaukimo stilių, tai įneša dar daugiau spalvų į mūsų bendruomenę, kultūrą.
– Ar lietuviai, užsiimantys šiuo sportu, gali iš to gyventi?
– Šiuo metu jau yra keletas lietuvių, kurie gyvena praktiškai tik iš vandenlenčių. Net neabejoju, kad ateityje tokių sportininku turėsime daugiau. Sportui augant atsiranda vis daugiau rėmėjų, kurie nori prisidėti, o sportininkai ir parkai turi puikias galimybes juos įdomiai atstovauti.
– Kaip atrodo vandenlenčių sporto ateitis Lietuvoje?
– Tikiu, kad vandenlenčių sporto ateitis Lietuvoje bus labai šviesi. Kiekvienais metais plaukti pradeda šimtai vaikų. Infrastruktūra tobulės, kaip jau minėjau, geriausia pasaulyje trenerių kompetencija taip pat kiekvienais metais auga. Sezoniškumas taip pat tobulas – vandenlenčių sezonas Lietuvoje trunka 7 mėnesius. Mano nuomone, po kelių metų ir mes turėsime sportininką, kuris varžysis su geriausiais pasaulyje.
Pagrindiniai „2 LINES“ rėmėjai: vandenlenčių parkai „Wake Way“, „BoardSports“, „Balcia Insurance“ ir oficialus „Mercedes-Benz“ atstovas – „Veho Lietuva“.