Jono Valančiūno atstovaujama Memfio „Grizzlies“ – ant bedugnės krašto NBA atkrintamosiose. „Grizliai“ namuose 113:120 (31:34, 23:25, 33:41, 26:20) nusileido Jutos „Jazz“ ir atsilieka 1:3 serijoje iki keturių pergalių.

Memfio ekipa laimėjo tik pirmasias serijos rungtynes Jutoje, o poto suklupo triskart iš eilės. Tiesa, pirmosiose rungtynėse nežaidė „Jazz“ lyderis Donovanas Mitchellas.

J. Valančiūnas per 35 minutes pelnė 14 (6/10 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud. met.) taškų, atkovojo 12 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, po dukart prasižengė ir prarado kamuolį, po sykį perėmė žaidimo įrankį ir blokavo metimą.

Iki ilgosios pertraukos „Grizzlies“ gainiojosi oponentus ir neleido jiems įgyti dviženklio pranašumo. Reikalai pakrypo blogesne puse trečiojo kėlinio pabaigoje.

Asmeninį šou užkūrė sezono šeštasis žaidėjas Jordanas Clarksonas – gynėjas pelnė 8 taškus iš eilės, o „Jazz“ prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 13 taškų pranašumą (87:100).

Memfio ekipos sugrįžimas prasidėjo į aikštę grįžus J. Valančiūnui. Lietuvis tvarkėsi gynyboje, o puolime Dillonas Brooksas ir De'Anthony Meltonas sumažino atsilikimą iki vieno metimo (99:102). Pastarasis ketvirtojo kėlinio gale rinko jau 15-ąjį tašką, o „Grizzlies“ išliko arti (106:109).

Vis tik Memfio ekipa sulūžo tokiu pačiu būdu, kaip ir trečiosiose rungtynėse. Buvęs „grizlis“ Mike'as Conley inicijavo spurtą 0:7 ir to užteko pergalei (106:116).

Primename, kad praėjusiame mače „Grizzlies“ paskutinę keturių minučių atkarpą pralaimėjo 2:14 ir prarado turėtą pranašumą.

„Grizzlies“: Ja Morantas 23 (12 rez. perd., 6 atk. kam.), D. Brooksas ir Jarenas Jacksonas po 21, D. Meltonas 15, J. Valančiūnas 14 (12 atk. kam.) taškų.

„Jazz“: D. Mitchellas 30, J. Clarksonas 24, Rudy Gobertas 17, Bojanas Bogdanovičius 13, M. Conley 11 taškų.