Savaitgalį Palangoje vyko „Sprite talentų kova“, kurioje jaunieji krepšinio talentai varžėsi 1 prieš 1 ir dėjimų rungtyse. Turnyrą stebėjęs Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas pažymėjo, kad žaidimas 1 prieš 1 – tai krepšinio esmė.

„Žaidėjas turi parodyti, ką jis moka: kaip jis ginasi, kaip puola, kaip jis meta į krepšį. O po to jau prasideda taktiniai dalykai. Kuo stipresnis žaidėjas, kuo jis geriau paruoštas, tuo bus ir stipresnė komanda, – įsitikinęs V. Garastas, – žaidimas 1 prieš 1 labai daug duoda krepšininkui. Vyresniame amžiuje, manau, daug kas sustoja, nebedaro pažangos. Taip atsitinka dėl to, kad nebelieka individualaus darbo – žaidimo su partneriu vienas prieš vieną“, – teigia jis.

Pajūryje vykusiame 3-iajame 2013 m. „Sprite talentų kovos“ etape keli šimtai jaunųjų krepšininkų varžėsi dėl galimybės patekti į finalą. Jame paaiškės, kam atiteks 17 tūkst. litų vertės krepšinio talento stipendija ir kelionė į NBA „Visų žvaigždžių dienos“ renginius Naujajame Orleane (JAV).

REKLAMA

Turnyre apsilankęs Tomas Delininkaitis, paklaustas ką darytų, laimėjęs pagrindinį turnyro prizą – 17 tūkst. litų stipendiją, juokavo, kad nusipirktų gerą krepšinio kamuolį.

Jauniesiems krepšinio talentams T. Delininkaitis linkėjo nenustoti dalyvauti tokiuose turnyruose. „Tai yra labai gera patirtis. Kuo daugiau tokių žaidėjų bus, tuo geriau bus visam Lietuvos krepšiniui“, – teigė jis. T. Delininkaičiui antrino ir turnyrą stebėjęs Jonas Mačiulis. „Malonu matyti, kaip net per lietų jaunimas žaidžia, kaip iš tikrųjų jie myli krepšinį. Linkiu, kad nedingtų noras toliau tobulėti ir pakeisti mus – rinktinę“, – įspūdžiais dalinosi jis.

Kvalifikaciniai „Sprite talentų kovos“ turnyrai organizuojami keturiuose Lietuvos miestuose. Atrankinės varžybos jau įvyko Druskininkuose, Vilniuje ir Palangoje. Liepos 28 d. – paskutinis atrankos etapas vyks Kaune, o finalas – rugpjūčio 3 d. Palangoje.

„Sprite talentų kovos“ atrankos etapo Palangoje nugalėtojai:

1 prieš 1

Vaikinai

2000–2001 m. grupė

1. Rokas Jokūbaitis (Mažeikiai)

2. Kasparas Mikalajūnas (Panevėžys)

3. Rokas Rutkus (Plungė)

4. Daivaras Dulkė (Panevėžys)

1998–1999 m. grupė

1. Lukas Vabalevičius (Marijampolė)

2. Titas Kručas (Panevėžys)

3. Vitalijus Kozys (Palanga)

4. Aivaras Toleikis (Klaipėda)

1996–1997 m. grupė

1. Rokas Mažionis (Palanga)

2. Deividas Rasys (Plungė)

3. Deividas Gedgaudas (Šiauliai)

4. Andrius Aleknavičius (Kaunas)

Merginos

2000–2001 m. grupė

1. Saulė Kaupytė (Klaipėda)

2. Martina Peldžiūtė (Tauragė)

3. Deimantė Strazdauskytė (Klaipėda)

4. Patricija Biečiūtė (Plungė)

1998–1999 m. grupė

1. Gintarė Anrijauskaitė (Palanga)

2. Raminta Klimašauskaitė (Šiauliai) 3. Simona Gumenikovaitė (Palanga)

4. Dominyka Kučinskaitė (Klaipėda)

1996–1997 m. grupė

1. Miglija Žalkauskaitė (Kaunas)

2. Ramunė Vainoraitė (Klaipėda)

3. Samanta Aleksiūtė (Šiauliai)

4. Gabrielė Razinskaitė (Panevėžys)

Dėjimų konkursas

1. Modestas Paulauskas

2. Aurimas Tverijonas  

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų