89
„Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“  BNS Foto

Po tikro trilerio Kauno „Žalgiris“ rezultatu 71:66 nuskynė dar vieną pergalę principinėse rungtynėse su Belgrado „Crvena Zvezda“. Tikrą šou paskutinėmis minutėmis surengęs Edgaras Ulanovas sakė, kad tokių rungtynių turi būti mažiau.

89

Nors po pirmųjų dviejų kėlinių „Žalgiris“ dar laimėjo, tačiau priešininkai vieną po kito pradėjo mėtyti taiklius metimus ir likus vos kelioms minutėms galėjo pasirodyti, kad kauniečiai paleis pergalę iš rankų.

„Žalgirio“ kapitonas iš pradžių sumažino skirtumą baudos metimais iki 3 taškų, o galutinai serbus nužudė dar du E. Ulanovo tritaškiai. Visgi krepšininkas po rungtynių patenkintas nebuvo.

„Žinote, kaip yra smagu, kai 25 minutes laimi, viskas gerai klostosi ir kažkokiu metu varžovas paima ir viską perlaužia. Tada visi pradeda dairytis. Taip neturi būti.“

Iniciatyvos lemiamu momentu ėmęsis žaidėjas sakė, kad žaisti reikia visas 40 minučių, nes tokie tritaškiai kartais gali ir neįkristi.

„Krepšinyje yra 40 minučių rungtynės ir jos susideda iš daug dalykų. Dabar gale yra 50/50 – arba įmesi, arba neįmesi. Neturi taip būti, jeigu nori būti gera komanda.

Jeigu norime būti į atkrintamąsias patenkančia komanda, turime žiūrėti vaizdo įrašą ir mokytis, nes kitos komandos eis į lentelės viršų“, – užtikrintai sakė E. Ulanovas.

Krepšininkas pripažino, kad susikrautą pranašumą „Žalgiris“ paleido trečiajame kėlinyje, kai „Crvena Zvezda“ sportininkai pradėjo rodyti savo fiziškumą.

„Šiandien mus „išmušė“ trečiame kėlinyje. Savo fiziškumu jie mus išstumdė, kai mes puolime turėjome neparuoštus puolimo sprendimus, sustodavome, nebuvo tęsinių.

Tokiais momentais kaip tik reikia imti kamuolį, ieškoti laisvo komandos draugo ir priimti sprendimus. To mums velniškai pritrūko.

Į mus komandos jau dabar kitaip žiūri, bet mums reikia neužmigti ant laurų.“

Paklaustas, ko dar pritrūko, kad rungtynės būtų geresnės, kapitonas atsakė, kad visada reikia rodyti charakterį.

Pirmojoje rungtynių pusėje puikų pasirodymą surengė ir komandos naujokas Achille Polonara. E. Ulanovas sakė, kad tokiu žaidėjo pasirodymu džiaugiasi, tačiau to paties tolimesniuose mačuose tikisi ir iš kitų žaidėjų.

„Visi džiaugiamės dėl jo, jam tikrai reikia tokių atkarpų. Jis čia dar neilgai, naujokas, tad tokios atkarpos jam duoda daugiau pasitikėjimo.

Ir Rolandas, ir Achille pirmoje pusėje gerai žaidė, bet žinome, kad toliau reikės mūsų visų ir daugiau.“

Šį vakarą atmosfera „Žalgirio“ arenoje kaito ne tik dėl itin nedidelio komandų skirtumo, tačiau ir dėl didesnio nei įprastai sirgalių įsitraukimo. E. Ulanovas sakė, kad garsesnės skanduotės tikrai jautėsi, tačiau tokiam palaikymui reikia užsidirbti.

„Žinoma, jautėsi. Svarbiausia mums nepriprasti prie to „sold out“, nes mes turime priversti tribūnas mus palaikyti savo kovomis ir aistra.“

Šios rungtynės svarbios ne tik dėl kilimo turnyrinėje lentelėje ir sirgalių palaikymo, tačiau ir dėl to, kad tai – paskutinės karjerą baigiančio Manto Kalniečio rungtynės. Paklaustas, kaip reagavo į tokią M. Kalniečio naujieną, E. Ulanovas nedaugžodžiavo.

„Blogai. Stengiausi atkalbėti Mantą, bet, kaip supratau, sprendimas jau buvo priimtas ir sužinojau jau po to.

Galbūt aš elgčiausi kitaip, bet kiekvienas turime savas mintis. Mantas lieka komandoje, bent tai gerai. Palinkėsiu jam kuo didžiausios sėkmės naujuose iššūkiuose“, – kalbėjo krepšininkas.

Slava Ukrainie, Herojam slava
Červoncai važiuoja skūstis Putinui, kad rublių duotų daugiau, nes lietuviai juos padarė daugiau taškų nei jie namuose. Tokio kapitono Žalgiris neturėjo nuo Chomičiaus laikų, kaip lyderis sprendžiantis rungtynių pabaigą jis dar geresnis.