Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinei pavyko pergalingai užbaigti Europos čempionato kovas. Karolio Abramavičiaus auklėtiniai paskutiniajame turnyro mače 89:64 (23:19, 27:19, 21:17, 18:9) sutriuškino Izraelio krepšininkus ir Senojo žemyno pirmenybėse liko 7-oje vietoje.

Vis tik šios pozicijos nepakako, kad būtų iškovotas kelialapis į kitų metų U19 pasaulio čempionatą – tą būtų garantavusi bent 5-oji vieta. LKF šiai rinktinei buvo iškėlusi tikslą užimti 1-6 vietas.

Labiausiai varžovus į neviltį šįkart varė Paulius Murauskas, pelnęs 32 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų. Dvigubą dublį, jau penktąjį čempionate, užfiksavo Motiejus Krivas – 17 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balai.

Paguoda Lietuvai tapo sėkmingi individualūs žaidėjų pasirodymai. Vidutiniškai 20,7 taško rinkęs P. Murauskas greičiausiai taps rezultatyviausiu turnyro žaidėju, o 13,4 kamuolio atkovodavęs M. Krivas – ryškiu čempionato lyderiu pagal šį statistikos rodiklį.

Rungtynių įrašą žiūrėkite čia:

Abu rinktinės vedliai, priklausomai nuo kitų žaidėjų pasirodymų, gali būti daugiausiai naudingumo balų rinkusių krepšininkų penketuke. M. Krivas rinko 22,3 naudingumo balo, P. Murauskas – 19,6.

Mačą dėl 7-osios vietos kiek sėkmingiau pradėjo lietuviai, po pirmojo kėlinio buvę priekyje 23:19. Antrajame kėlinyje mūsiškių persvarą augo jau greičiau ir po pirmosios rungtynių dalies atotrūkis buvo dviženklis – 50:38.

Trečiajame kėlinyje Izraelio krepšininkai sumažino lietuvių pranašumą iki 6 taškų, tačiau galingai atsakę K. Abramavičiaus vaikinai sugebėjo netgi padidinti persvarą prieš paskutiniąsias 10 minučių – 71:55. Galiausiai lietuviai jau ėmė triuškinti varžovus ir čempionatą uždarė aukšta nata – 89:64.

Lietuva: Paulius Murauskas 32, Motiejus Krivas 17, Rokas Jocys 14, Kristupas Keinys 12.

Izraelis: Noamas Yaacovas 20, Amitas Menachemas 8, Nivas Avidanas ir Yoavas Bermanas po 7, Benjaminas Onche 6.