REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) šiuo metu aktyviai svarsto, kaip atrodys galutinė 2028 m. Los Andželo (JAV) vasaros olimpinių žaidynių programa.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) šiuo metu aktyviai svarsto, kaip atrodys galutinė 2028 m. Los Andželo (JAV) vasaros olimpinių žaidynių programa.

REKLAMA

Iš tradicinių sporto šakų grėsmė kyla boksui, šiuolaikinei penkiakovei ir sunkiajai atletikai.

Bokso reputaciją pastaruoju metu gadino tarptautinės mėgėjų bokso federacijos veikla, sunkiąją atletiką drebino dopingo skandalai, o šiuolaikinė penkiakovė buvo raginama padidinti sporto šakos populiarumą ir vietoj jojimo rungties sportininkams ruošia įvairius kliūčių ruožus. Šį naująjį šiuolaikinės penkiakovės formatą TOK dar turi patvirtinti.

Taip pat rugpjūtį pranešta, kad į olimpiadą gali būti įtrauktos dar 9 sporto šakos. Kai kurios iš jų jau buvo išbandytos olimpinėse žaidynėse, bet iki šiol neturi tvirtos vietos programoje. Tai – kriketas, breikas, beisbolas/softbolas, „flag“ futbolas, lakrosas, karatė, kibkoksas, skvošas ir autosportas.

REKLAMA
REKLAMA

Įprastai galutiniai sprendimai priimami atsižvelgiant ir į tai, kur vyks žaidynėse, todėl manoma, kad beisbolas/softbolas turi neblogas galimybes grįžti į žaidynių programą, ypač jei beisbolo federacijai pavyktų susitarti su stipriausia pasaulio lyga MLB dėl žaidėjų dalyvavimo žaidynėse.

REKLAMA

Breikas bus išbandytas 2024 m. Paryžiaus olimpiadoje, o karatė kovas buvo galima stebėti Tokijo žaidynėse. Kriketas žaidynių programoje yra buvęs tik 1900 m., bet dabar yra siūlomas naujasis „T20“ formatas, garantuojantis trumpiau trunkančias rungtynes ir įdomesnį reginį žiūrovams.

Lakrosas žaidynių programoje buvo 1904 m. ir 1908 m. Vėliau dar tris kartus jis buvo demonstracinis sportas olimpiadoje.

Skvošo, kikbokso, autosporto ir „flag“ futbolo olimpiadoje dar nėra buvę. „Flag“ futbolas veikiausiai galėtų sudominti amerikiečius, nes tai yra amerikietiškojo futbolo atmaina, tik čia besiginanti komanda ne griauna varžovą, o turi nuimti vėliavėlę nuo kamuolį nešančio žaidėjo. Beje, tikrasis amerikietiškas futbolas 1932 m. buvo demonstracinis olimpinių žaidynių sportas. Simboliška, kad tos žaidynės irgi vyko Los Andžele.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas nėra aišku, kokį sportą olimpiadai pasiūlys tarptautinė autosporto federacija, bet sklinda gandai, kad tai galėtų būti kartingų lenktynės.

Tarptautinis olimpinis komitetas nėra nustatęs limito, kiek sporto šakų gali būti įtraukta į programą, tačiau yra nuspręsta, kad bendras žaidynėse dalyvaujančių atletų skaičius negali viršyti 10 500.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų