Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kūno kultūros ir sporto departamento ir savivaldybių sporto padalinių vadovų susitikime akcentuotas savivaldybių vaidmuo plėtojant kūno kultūrą ir sportą, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) susitikime su miestų ir rajonų savivaldybių sporto skyrių vadovais buvo aptartas savivaldybių vaidmuo ir bendradarbiavimas su departamentu kūno kultūros ir sporto srityje. Susitikime diskutuota ir aktualiu neformalaus švietimo pokyčių klausimu.

KKSD direktorius Klemensas Rimšelis, pristatydamas savivaldybių atstovams departamento strateginį veiklos planą, pabrėžė, kad savivaldybės yra svarbus partneris šalyje plėtojant kūno kultūrą ir sportą, ypač įgyvendinant sporto infrastruktūros projektus. Dauguma šiuo metu priduodamų sporto statinių yra finansuojami valstybės investicijų programos lėšomis prisidedant savivaldybėms.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, bendras sportui skiriamas savivaldybių biudžetas kur kas didesnis už departamento biudžetą – savivaldybės skiria 130-140 mln. litų per metus 98 sporto mokymo įstaigoms, taip pat dar 100-110 mln. litų per metus kūno kultūros ir sporto programoms. Departamento šių metų biudžetas – 118 mln. litų (įskaitant lėšas Europos vyrų krepšinio čempionatui organizuoti).

„Džiaugiamės departamento iniciatyva ir pasirengimu – tokio susitikimo labai reikėjo, o pranešimai buvo išties profesionalūs, mums aktualiomis temomis. Problemų yra nemažai, bet jos tikrai išsprendžiamos, tiesiog reikia dirbti kartu. Savivaldybių sporto mokyklose pirmus žingsnius žengia perspektyvūs šalies sportininkai, todėl labai svarbu bendradarbiauti nuo pirmojo etapo ir teisingai sudėlioti sporto piramidę“, – sakė Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos pirmininkas Albinas Grabnickas.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime aptarta ir Seimo priimta 2011-2020 metų valstybinė sporto plėtros strategija ir jos įgyvendinimui skirto tarpinstitucinio plano rengimas bei šiame procese savivaldybėms tenkantis išskirtinis vaidmuo.

Kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais taip pat aptartas nuo kitų metų keliose savivaldybėse startuosiantis pilotinis pasirenkamojo (neformalaus) vaikų švietimo modelis, pagrįstas krepšelio principu. Šiuo metu darbo grupė rengia dokumentus, kad šiame modelyje būtų reglamentuotas krepšelis sportuojantiems vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų