Pirmadienio vakarą į akistatą su praėjusio sezono čempionais stoję Naujojo Orleano „Pelicans“ (4/3) patyrė nesėkmę. Solidžią persvarą iššvaisčiusi Jono Valančiūno atstovaujama ekipa Denverio „Nuggets“ (7/1) krepšininkams nusileido rezultatu 116:134 (27:25, 44:34, 21:40, 24:35).

Asmenines pražangas mače susirinkęs J. Valančiūnas rungtynių baigtį buvo priverstas stebėti nuo suolo. Lietuvis per 23 minutes pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 11 kamuolių, bet dukart suklydo ir susirinko 6 asmenines pražangas.

Rezultatyviausiai „Pelicans“ gretose žaidė net 31 tašką suvertęs Jordanas Hawkinsas, o dar 22 pridėjo ir Brandonas Ingramas.

Naujojo Orleano komanda mačą pradėjo gera nata ir po pirmojo kėlinio turėjo nedidelę persvarą (27:25). Antrajame ketvirtyje arenos svečiai ir toliau kūrėsi puikias progas ir likus kiek mažiau nei pusei kėlinio iki ilgosios pertraukos persvara buvo triuškinanti (57:38).

Visgi į antrąją rungtynių pusę su 12 taškų deficitu sugrįžę Denverio krepšininkai ėmėsi tirpdyti atstumą. Čempionų lyderis Nikola Jokičius įpusėjus trečiam kėliniui dvitaškiu išvedė komandą į priekį (80:81), o vėliau „Pelicans“ sugrįžti nepavyko.

Ketvirtojo kėlinio viduryje J. Hawkinsui pataikius tritaškį, persvara buvo sumažėjusi iki šešių taškų, tačiau Julianas Strawtheris pelnė penkis taškus, o Aaronas Gordonas dėjimu išvedė „Nuggets“ į priekį 113:100.

Naujasis Orleanas dar buvo sumažinęs atsilikimą iki septynių, bet N. Jokičius užtvirtino pergalę, kai perdavė Michaelui Porteriui metimą ir vėl stipriau persvėrė rezultatą 121:108.

Neabejotinas čempionų lyderis šįvakar buvo jau minėtas N. Jokičius. Per 36 minutes serbas pelnė 35 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Šis trigubas dublis jau buvo 108-asis jo karjeroje NBA. Taip jis pralenkė LeBroną Jamesą ir Jasoną Kiddą, kurie yra pelnę po 107 tokius dublius, ir tapo ketvirtuoju krepšininku pagal šį pasiekimą NBA istorijoje.

Kitas rungtynes J. Valančiūno komanda žais ketvirtadienį, kai susitiks su Minesotos „Timberwolves“ ekipa (4/2).

„Pelicans“: Jordanas Hawkinsas 31 (7 atk. kam.), Brandonas Ingramas 22 (5 rez. perd.), Zionas Williamsonas 20 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Mattas Ryanas 17, Dysonas Danielsas, Jonas Valančiūnas 6 (2/5 dvit., 2/2 baud., 11 atk. kam.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 35 (14 atk. kam., 12 rez. perd.), Michaelas Porteris jaunesnysis 22 (9 atk. kam.), Julianas Stawtheris 21, Aaronas Gordonas 15 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellis-Pope’as 15 (7 rez. perd.).